Malatya'dan Yükselen Feryat: Kürecik'i Kapat İsrail'i Kör Et (Video-Foto)

 

Görüntülenme: 564 Tarih: 06 Kasım 2023 19:26
Malatya'dan Yükselen Feryat: Kürecik'i Kapat İsrail'i Kör Et (Video-Foto)

Kürecik Nato Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından 3 Kasım Cuma günü Malatya Kernek Meydanı’nda Kürecik Nato radar üssünün bir an önce kapatılması için basın açıklaması yapıldı.

Hüda Par İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer ve Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay’ın da katıldığı eylemde ‘Kahrolsun İsrail Kahrolsun ABD’, ‘Kürecik İncirlik Kapatılsın’, ‘Nato’dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın’, ‘Laf Değil İcraat Küreciği Söküp At’, ‘Hamas’a Selam Direnişe Devam’, ‘Vur Nasrallah Vur Tel Aviv’i Vur’, ‘Aksa’nın İzzeti Diriltecek Ümmeti’, ‘Küreciği Kapat İsrail’i Kör Et’, ‘Birruh Biddem Nefdike Ya Aksa’, ‘Lebbeyk Lebbeyk Lebbeyke Ya Aksa’, ‘Hizbullah’a Hamas’a Direnişe Bin Selam’, ‘Katil Nato Türkiye’den Defol’ ve ‘Anlaşma İhanet Filistin Emanet’ sloganları atıldı.

Basın açıklamasında kısa bir konuşma yapan HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer şunları söyledi: “Bütün Müslümanlar; ırk, mezhep gözetmeksizin Filistin için hareket etmek zorunda. Bizler alışveriş yaparken işgalci siyonist rejimin ürünlerine dikkat etmemiz, tüm ürünlerini boykot etmemiz ve bunu sürekli bilinç altında tutmamız gerekir. Çünkü bizlerden aldıkları parayla, bizlere zulmetmekte ve bizleri katletmektedirler.”

Dönmezer, “Bedenlerimiz; Kudüs’e Mescid-i Aksa’ya gidemiyor ama inanan milyonlarca insanın ruhunun orada bulunduğuna inanıyorum. Rabbim islam davası uğruna yaşamayı ve ölmeyi hepimize nasip etsin.” Dileğinde bulundu.

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay ise şunları ifade etti: “Eğer israil Filistin’de başarılı olursa bununla kalmayacak, bahsettikleri arzu mev’ud topraklarına ulaşabilmek için bu savaşı daha da yayacak. İnşallah yok olacaklar buna inanıyoruz. Ama şayet bu savaş böyle devam ederse sırayla İran’a ve Türkiye’ye de getirmeye çalışacaklar.” dedi.

Kernek Meydanı’nda Hüda Par tarafından açılan Filistin çadırının önünde düzenlenen basın açıklamasının metnini Mavi Marmara gazisi Mehmet Tunç okudu.

Okunan basın açıklamasının metni şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrrahim.

Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!

Her ayın ilk cumasında ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında, 6 Şubat depreminden sonra 8 ay verdiğimiz mecburi aranın ardından, yine sizlerin huzurundayız. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.

HAMAS’ın öncülüğünde Filistin direnişinin başlatmış olduğu Aksa Tufanı Harekatının ardından büyük şeytan ABD ve tüm batılı ülkelerin verdiği sınırsız destek ile siyonist israil 28 gündür Gazzeli kardeşlerimizin üzerine vahşice bomba yağdırmaktadır. Şehitlerin sayısı 9 bine ulaşmıştır.

Bu savaş vesilesiyle Malatya’mızın Kürecik köyünde siyonist İsrail’in güvenliğini sağlamak için kurulan NATO radarı bir kez daha Türkiye’mizin gündemine oturmuş ve bizim inisiyatif olarak bu konuyu yıllardır meydanlarda dile getirmemizin haklılığı ortaya çıkmıştır.

Bu basın açıklamamızda sizlere, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radarı ile ilgili kamuoyunun dikkatinden kaçırılan bazı bilgileri aktarmak istiyoruz.

Bilindiği gibi bu radar üssü, halkımızın tüm itirazlarına rağmen 2012 yılında Kürecik’te kuruldu. Bin kilometre yarı çapta her türlü hava aracını belli bir yüksekliğe ulaştığı anda tespit edebilen ABD yapımı AN-TPY-2 Radarı, korsan İsrail’e fırlatılacak her türlü balistik füzeyi algılama vazifesini yerini getiriyor. Büyük Şeytan ABD’nin Kara ve Deniz kuvvetleri için üretilen bu radar, taşınabilme özelliğine sahiptir.

Tasarım amacı karaya yerleştirilip buradan ABD’nin su üstü unsurlarına radar desteği sağlamak ve karaya mevzilendirilmiş uzun menzil hava savunma sistemine atış kontrol görevi icra etmektir. Tespit ettiği balistik füze ve hava aracına füzeyi yönlendirme imkanına da sahiptir. Bu radar, Siyonist İsrail’e atılan bir füzeyi tespit edip füzenin yörüngesini ve düşeceği yeri tanımlar ve bu istihbari bilgileri ABD’nin savaş gemilerine veya karaya yerleştirdiği hava savunma sistemine gönderir. Böylece karşı önleyici füze ateşlenir.

ABD’nin İsrail’in Negev çölüne yerleştirdiği aynı tip radarın konum itibariyle Kürecik’teki radar gibi çalışmasına imkan olmadığı için Kürecik NATO radarı siyonist İsrail için hayati önem taşımaktadır.  Mesela İsrail’e atılan 1300 km menzilli bir füze, Kürecik’teki radar tarafından daha 300 km mesafeye ulaşmadan tespit edilecek, füzenin uçuş yörüngesinden İsrail’de düşeceği koordinat hesap edilerek siyonistlerin 10 dakika içerisinde sığınaklara girmesi sağlanacaktır. Ayrıca Kürecik NATO Radarından gelen istihbaratla ABD ve İsrail ordularına ait karşı önleyici füzelerin bulunduğu bataryalar harekete geçirilecektir. Yani Kürecik radarı olmazsa bu füzeler hiçbir işe yaramayacaktır. Görüldüğü gibi Kürecik’teki bu radar Terörist İsrail’e çok kritik bir bilgi vermektedir.

Hatırlanacağı gibi, ABD Savunma Dergisi olarak bilinen Defense News 2014 yılında, İsrail’in Demir Kubbe hava savunma sistemini test ettiğini bu testler sonucunda sistemin Türkiye’de bulunan Kürecik NATO Radar Üssü ile entegre halde çalıştığını yazmıştı. 20 Kasım 2012 tarihinde Gazze’ye yapılan saldırılar sonucunda HAMAS tarafından atılan füzelerin, Kürecik’ten gelen istihbarat bilgisi ile İsrail’in Demir Kubbe sistemi tarafından vurulduğu da dergi tarafından aktarılan bilgiler arasında yer almıştı. Daha önce yapılan denemelerde İsrail savaş uçağından fırlatılan Blue Sparrow 2 füzesi hem İsrail hem de Kürecik radar üssünden anında tespit edilmiş ve savunma sistemleri harekete geçirilmişti. Tatbikatta Kürecik’teki sistem ile İsrail’in Demir Kubbe’sinin hem veri paylaşımı hem de koordinasyonu test edilmişti.

Yani Kürecik’teki radar, İsrail’deki aynı tip iki radarla ve Almanya’nın Ramstayn Üssündeki ana merkezle irtibatlı bir radardır.

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş’ın verdiği bilgilere göre; bu radarın özelliği ihbar amaçlı kullanılmasıdır, Kürecik’te bulunan radar, NATO’nun hava savunma sistemi kurulu olan üslerine bilgi aktarır. Kürecik’teki radar, Türkiye’ye gelebilecek tehdidi önleyecek durumda değildir. Çünkü Türkiye’de bu radarlarla uyumlu bir hava savunma sistemi yani füze bataryası yoktur. Zaten bu yüzden biz Rusya’dan S-400’leri aldık. Kürecik radarının esas amacı, siyonist İsrail’e ve Körfezdeki Arap Krallıklarına gelebilecek olan tehditleri önceden algılayıp oraya gerekli uyarıyı yapmaktır.

Zaten Genelkurmay İstihbarat Dairesi eski Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin geçtiğimiz yıllarda Kürecik NATO Radarıyla ilgili olarak, ‘Bu radar, Türkiye’nin hava savunmasından çok İsrail ve ABD’nin hava savunmasına hizmet eden bir sistem’ demişti. Yine Pekin paşa geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Yemen’den siyonist İsrail’e atılan füzenin Kürecik radarı tarafından tespit edildikten sonra Kızıldeniz’deki ABD donanması tarafından düşürüldüğünü duyurmuştu. 

Esasında Kürecik NATO Radarının ülkemize hiçbir faydası yok tam tersine büyük zararları da var. Bu radarın yaydığı radyasyon hem insanımızı hem de ağaçlarımızı tehdit etmektedir. Uzmanların ifade ettiğine göre, bu radardan yayılan radyasyonun olumsuz etkisi yıllar sonra daha net ortaya çıkacaktır.

Değerli basın mensupları ve muhterem vatandaşlarımız!

Görüldüğü gibi Seyyid Battal Gazi’nin şehrinde kurulu olan bu radar üssü ülkemiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu yüzden Kürecik NATO Radar üssü hiç vakit kaybetmeden sökülmeli burada çalışan ABD’li ve İsrailli personel ülkelerine gönderilmelidir. Hükümet bu yanlıştan bir an önce dönmeli ve ülkemizi siyonist İsrail’e hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü ayıbından kurtarmalıdır.

Biz, bu vesileyle tüm siyasi partileri, ülkemizin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarını, alimleri, aydınları ve kanaat önderlerini siyasi partileri bu konuda cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.

Biz, ülkemizde anti emperyalist ve anti Siyonist bilincin artması ve kök salması ve ayrıca Türkiye’nin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması talebimizi gündeme getirmek için her ayın ilk cumasında meydanlarda olmaya devam edeceğiz inşallah. Başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini bir kez daha bu önemli konuda harekete geçmeye çağırıyoruz.

Kıymetli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!

Büyük Şeytan Amerika’nın ülkemizdeki ve bölgemizdeki terör olaylarında doğrudan dahli olduğunu herkes bilmekte ve hükümet yetkilileri de bunu açıkça ifade etmektedir. ABD hem bize ve hem de diğer İslam ülkelerine karşı terör örgütlerini açıkça desteklemekte ve bunu saklama gereği de duymamaktadır. Bu yüzden ABD’ye karşı rest çekmenin vakti çoktan gelip geçmiştir. 54. Hükümetin başbakanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın buyurduğu gibi artık Anadolu’dan, ‘Bana ne Amerika’dan’ feryadı yükselmelidir. Milletimiz ABD ile stratejik ortaklığa son verilmesini ve ABD/NATO üslerinin kapanmasını istemektedir. Bu arada Pazar günü Ankara’ya geleceğini açıklayan, elleri Gazzeli kardeşlerimizin kanına bulaşmış Antony Blinken’ı ülkemizde görmek istemiyoruz. Eğer bu katil Ankara’ya gelirse halkımız Esenboğa havaalanı yolunu kapatıp bu zalimi Ankara’ya sokmayacaktır.  

Ayrıca milletimiz; Azerbaycan’dan Bakü-Ceyhan boru hattı üzerinden ve Kuzey Irak’tan limanlarımıza gelen petrolün siyonist İsrail’e sevkiyatının bir an önce durdurulmasını, İncirlik üssünün derhal kapatılmasını, Antalya, Mersin ve İskenderun limanlarından işgalci İsrail’e gıda ve meyve-sebze ihracatının durdurulmasını istemektedir. Hükümet için artık icraata geçme vaktidir. Yoksa yarın çok geç olacaktır.

Gazze, Batı Şeria, Kudüs ve Güney Lübnan’da siyonist saldırılara karşı şanlı bir direniş gösteren Hamas’ı, Kassam Tugayları’nı, İslami Cihad’ı, Kudüs Tugayları’nı ve Hizbullah’ı selamlıyoruz. Hiç şüphesiz Direniş Cephesi er ya da geç zafere ulaşacak ve Şer Cephesi yenilecektir. Milletimizden madden ve manen Filistin direnişine olan desteğini devam ettirmesini ve meydanları terk etmemesini talep ediyoruz. Hükümetten de siyonist İsrail ile yaptığı anlaşmaları bir an önce iptal etmesini ve bu ihanete son vermesini istiyoruz.

1 Aralık Cuma günü NATO’ya ve Üslerine Hayır demek için yine burada buluşmak üzere hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz.

KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ 

İLKHA/kudusgunu.com

 

Yorumlar