betpas

Ana Sayfa  /  İSLAMİ CİHAD  /  Hamas ve İslami Cihad'tan Korsan İsrail'in Suriye Saldırısına Tepki
  • Facebook da Paylaş
Hamas ve İslami Cihad'tan Korsan İsrail'in Suriye Saldırısına Tepki
  • 01-04-2020
  • 0 yorum
  • 505 okunma
Filistin İslami Cihad Hareketi ve HAMAS, Siyonist İsrail'in dün akşam Suriye topraklarına yaptığı füze saldırısını kınadı.

Filistin İslami Cihad Hareketi ve HAMAS, Siyonist İsrail'in dün akşam Suriye topraklarına yaptığı füze saldırısını kınadı.
Qodsna'nın Filistin El Yevm'den naklettiği habere göre, bir bildiri yayınlayan İslami Cihad Hareketi, Siyonist rejimin Humus'a yönelik saldırısını şiddetle kınadı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi: Bu saldırı tüm Araplara ve Müslümanlara karşı yapılmıştır. Biz, Siyonist rejimin saldırıları karşısında Suriye ile tam bir dayanışma içerisindeyiz.

HAMAS sözcüsü Hazım Kasım da, Siyonist İsrail'in Suriye'ye yönelik saldırısını tüm ümmete yapılmış bir saldırı olarak niteleyerek şunları söyledi: 'İslam ümmeti, ümmetimizin gerçek düşman olan Siyonist rejimin saldırıları karşısında dayanışma içerisinde olmalıdır.'

Bilindiği gibi dün akşam siyonist İsrail ordusuna ait savaş uçakları Humus ilinde bulunan Suriye ordusuna ait Şeytat Hava Üssüne 8 adet füze fırlatmıştı. Suriye ordusu hava savunma sistemleri fırlatılan füzelerden birkaçını düşürmüştü.

kudusgunu.com

Etiketler : HAMAS - İSLAMİ CİHAD - SURİYE - İSRAİL -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE