betpas

Ana Sayfa  /  MESCİD-İ AKSA  /  Siyonist İşgal Askerleri Mescidi Aksa'da Namaz Kılan Müslümanlara Saldırdı
  • Facebook da Paylaş
Siyonist İşgal Askerleri Mescidi Aksa'da Namaz Kılan Müslümanlara Saldırdı
  • 24-05-2020
  • 0 yorum
  • 411 okunma
Siyonist rejim işgal askerleri Ramazan bayramı gününde Mescidi Aksa’da namaz kılan Filistinlilere saldırarak onları darp etti.

Siyonist rejim işgal askerleri Ramazan bayramı gününde Mescidi Aksa’da namaz kılan Filistinlilere saldırarak onları darp etti.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre onlarca Siyonist işgal askeri bugün caminin açık alanında namaz kılanlara saldırarak bazılarını yaraladı.
Siyonist askerlerin vahşi saldırısına ve cami etrafında yoğun şekilde varlığına rağmen Filistinliler Bab el-Esbat yakınında el-Gazale meydanında bir araya gelerek bayram namazını kıldılar.
Bu arada Hamas siyasi büro üyesi Halil el-Hayye, Gazze’de Ramazan bayramı hutbelerinde Siyonistlerin dünyanın Korona salgını ile uğraşmasını suistimal etmelerine karşı Filistin halkının onların işgalciliğine karşı mücadeleye eskiden olduğu gibi devam edeceklerini söyledi.
El-Hayye ayrıca Filistinlilerin Asrın Anlaşması’na ve batı yakadan daha fazla alanın işgal topraklarına ilhakına kesinlikle karşı olduklarına işaretle, bazı Arap ülkelerin Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme çalışmalarını kınadı.
Siyonist rejim Likud partisi lideri Benyamin Netanyahu ve Mavi beyaz parti başkanı Benny Gantz bir Temmuz tarihinde Ürdün nehri batı yakanın bazı bölümlerini, Asrın Anlaşması uyarınca işgal topraklarına ilhak kararı aldılar. 

parstoday

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE