betpas

Ana Sayfa  /  İSLAM ÜLKELERİ  /  Uluslararası Mescidi Aksa'ya (Kudüs'e) Doğru Yürüyüş Hareketi Bildirisi ve Çavuş Noktası Belirleme Etkinliği 2020 (VİDEO)
  • Facebook da Paylaş
Uluslararası Mescidi Aksa'ya (Kudüs'e) Doğru Yürüyüş Hareketi Bildirisi ve Çavuş Noktası Belirleme Etkinliği 2020 (VİDEO)
  • 26-07-2020
  • 0 yorum
  • 234 okunma
Bu sene Kudüs Haftası ve Dünya Kudüs Günü'nde 5 ülke ile eş zamanlı olarak ülkemizin değişik şehirlerinde Mescid-i Aksa'mızı temsilen Çavuş (toplanma) noktalarına zeytin fidanları dikilerek 'Uluslararası Mescid-i Aksa’ya (Kudüs'e) Doğru Yürüyüş' etkinliği düzenlenmişti.

Bu sene Kudüs Haftası ve Dünya Kudüs Günü'nde 5 ülke ile eş zamanlı olarak ülkemizin değişik şehirlerinde Mescid-i Aksa'mızı temsilen Çavuş (toplanma) noktalarına zeytin fidanları dikilerek 'Uluslararası Mescid-i Aksa’ya (Kudüs'e) Doğru Yürüyüş' etkinliği düzenlenmişti.

Bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Allah cc hepinizden razı olsun. İnşaAllah Kudüs'ümüz özgür olana dek Çavuş (toplanma) noktalarındaki fidanlarımızı büyütmeye, çoğaltmaya ve Türkiye’mizde yeni Çavuş noktaları oluşturmaya devam edeceğiz. Evrensel Erbain yürüyüşüne kadar da Çavuş noktalarında Hz. İmam Hüseyin'e atfen elma fidanları dikeceğiz. Biiznillah yakın bir gelecekte yalın ayaklı mustazaflarla birlikte Kerbela'dan ve Mekke-i Mükerreme’den Kudüs'e doğru yürüyecek, Allame Cevad Amuli’nin de buyurduğu gibi, İmam Hüseyin'in kanının varisleri olarak Yezid'in varisleri olan Siyonistlerden, emperyalistlerden ve melun Suud hanedanından intikam alacak ve Siyonist İsrail’i tarihin çöplüğüne atarak Kudüs'ü özgürleştireceğiz.

                                                         BİLDİRİ  

‘Uluslararası Mescid-i Aksa’ya (Kudüs’e) Doğru Yürüyüş Hareketi’ ve Çavuş (toplanma) noktası belirleme faaliyeti; yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, sünneti Rasulullah ve pak Ehli Beytin öğretilerinden neşet etmiş, alimlerimizin tavsiyesi ve öncülüğünde başlatılmış gönüllülük esasına dayanan bir HALK HAREKETİ’dir. Bu hareketin dünyadaki hiçbir kurum, kuruluş ve teşkilatla organik bir bağı yoktur. Bununla birlikte dünyada Kudüs davasına sahip çıkan tüm İslami kurumların ve milletlerin desteğine taliptir. Bu hareket İslam ümmetine ve onun imamına bağlıdır. Bu hareketin amacı; İslami şiarları ve cihanşümul Aşura mektebinin mesajlarını yayma, evrensel Erbain yürüyüşünde Kudüs Davası bilincini kuşanma, antiemperyalist ruhu özellikle de Siyonizm’le mücadele ruhunu diriltme, mazlum Filistin milletinin haklarını her alanda savunma ve İmam Hüseyin’in kanının intikamını Yezid’in asrımızdaki varisi Siyonistlerden almak için Kudüs’e doğru yürürken tüm Müslümanların vahdetini sağlamaktır. Bu çerçevede çağrımız, hangi mezhep ve meşrepten olursa olsun tüm Müslümanlara ve hatta dünyanın özgür ruhlu insanlarınadır.

Ülkemizin her şehir, ilçe ve köyünde Kudüs ve Kerbela yol güzergahları üzerinde belirleyeceğimiz Çavuş (toplanma) noktalarında Mescidi Aksa’ya ve Hz. İmam Hüseyin’e atfen diktiğimiz ve dikeceğimiz zeytin ve elma fidanları bizleri o kutsal beldelere bağlayacak bir vesile ve teberrük olacaktır. Her kutsal günde o çavuş noktalarında bir araya gelerek değerlerimize olan bağlılığımızı ilan edip maneviyatımızı canlı tutacağız. Niyet hayır akıbet hayır inşallah.    

kudusgunu.com

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE