İran'dan Lübnan'daki Filistinli Mültecilere Ramazan Yardımı

FHKC Üyesi Ebu Kefah: ‘İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin milletinin her zaman yanında durmasını, İslami vahdet şuuruyla hareket etmesini, Dünya Kudüs Günü’nü Müslümanlara hediye etmesini ve Filistin davasına öncelik vermesini takdirle karşılıyoruz.’ 

Görüntülenme: 1564 Tarih: 16 Haziran 2017 01:26
İran'dan Lübnan'daki Filistinli Mültecilere Ramazan Yardımı

Qodsna’nın haberine göre, İran İslam Cumhuriyeti’nin Beyrut Büyükelçiliği Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilere Ramazan kumanyası dağıttı.

İran İslam Cumhuriyeti, Lübnan’daki Filistinli mültecilere her yıl Ramazan kumanyası dağıtıyor. Bu yıl 5 bin adet kumanya dağıtıldı.

Bu münasebetle düzenlenen merasimde konuşan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyesi Ebu Kefah, ‘İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin milletinin her zaman yanında durmasını, İslami vahdet şuuruyla hareket etmesini, Dünya Kudüs Günü’nü Müslümanlara hediye etmesini ve Filistin davasına öncelik vermesini takdirle karşılıyoruz’ dedi.

Diğer taraftan ‘Filistin Ulema Şurası’ Sözcüsü Şeyh Said Kasım da bu merasimde yaptığı konuşmada, İran’ın Lübnan’daki kamplarda yaşayan Filistinlilere yaptığı yardımlardan takdirle bahsederek İran, Filistin Direnişi, Hizbullah ve Suriye’nin çabalarını arttırmasıyla Filistin’in özgürlüğüne kavuşacağını ve Filistinlilerin ellerinde silahlarıyla Siyonist düşmanın karşısına dikilmesi gerektiğini söyledi.

kudusgunu.com

Yorumlar