Yemen'e Acil İnsani Yardım Çağrısı

Bünyan Kalkınma Vakfının, savunmasızlar için uygun gördüğü hayırsever projelere ve hayırsever fırınlara destek ve yardıma çağırıyoruz. 

Görüntülenme: 65 Tarih: 18 Kasım 2020 14:27
Yemen'e Acil İnsani Yardım Çağrısı

Ey iman edenler, hiç bir alış-verişin, hiç bir dostluğun ve hiç bir şefaatin olmadığı gün gelmezden evvel, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin. (Bakara-254)

Seyyid Abdul Melik el-Husi (Allah onu korusun): "Kafir olanların paralarını cömertçe batıla destek için harcadıkları bu dönemde,  İman edenlerin yüce Allah'ın rızasını kazanma yolunda pasif davranmaları caiz değildir." Mütecaviz ülkelerin kuşatmasından dolayı Yemen'e herhangi bir şeyin girişine izin verilmemektedir. Yaşanan bu trajik durum sonucu, Yemen'de fakir ve muhtaç ailelerin sayısı artmıştır. Bombardımanlardan dolayı binlerce konut tahrip olmuş ve oturulamaz hale gelmiştir.

'Bünyan Kalkınma Vakfı'  tarafından binlerce aileyi kapsayan ekmek ve barınma projelerine destek vermek için siz hayır severlerin yardımlarına ihtiyaç vardır. Sizleri, Bünyan Kalkınma Vakfının, savunmasızlar için uygun gördüğü hayırsever projelere ve hayırsever fırınlara destek ve yardıma çağırıyoruz. 

Bünyan Kalkınma Vakfı 

NOT: Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılarda, Türkiyeli Müslümanlar; mazlum ve mahrum Yemenli kardeşlerimiz için başlatılan yardım kampanyalarına destek vermeye ve yeni insani yardım kampanyaları başlatmaya davet edildi. 

kudusgunu.com
 

Yorumlar