Netanyahu İran Konusunda Joe Biden'den Ne İstiyor?

Siyonist rejim İsrail başbakanı Netanyanu, ABD'de başkanlık seçimlerini kazanan Biden'e dolaylı bir mesaj göndererek onu İran nükleer anlaşmaya geri dönmekten sakınmasını istedi. 

Görüntülenme: 273 Tarih: 23 Kasım 2020 21:21
Netanyahu İran Konusunda Joe Biden'den Ne İstiyor?

Arab 48 sitesine göre, Netanyahu, Pazar günü yaptığı bir konuşmada Biden'a, İran ile eski nükleer anlaşmaya geri dönmenin yasak olduğunu ima etti. 

Netanyahu, İran  ile her türlü anlaşmaya ve uzlaşıya  karşı olduğunu belirterek, İsrail aleyhinde tehditlere karşı koyduğunu iddiasının yanısıra Tel Aviv ile diğer Arap ülkeleri arasında normalleşme için umudunu dile getirdi.

Biden'ın eski danışmanlarından Amos Hachsen, son zamanlarda yaptığı açıklamada, Biden'ın kısa zamanda  İran ile varılan nükleer anlaşmaya geri döneceğini ama bu nükleer anlaşmanın bazı maddelerinde değişiklik isteyebileceğini bildirmişti. 

Bilindiği gibi Amerikan başkanı Donald Trump, İran'la imzalanan nükleer anlaşmadan çıkarak ve de İran'a karşı maksimum baskı siyasetiyle İran'ı, ABD açısından daha iyi olacak bir müzakere masasına çekeceğini iddia etmişti.

Ama Trump'ın İran'a yönelik baskıcı siyasetlerinin üzerinden 2 yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen Trump, İran aleyhindeki siyasetlerinde başarısız kaldı.   

parstoday

Yorumlar