Gazze'nin İmdadına Yetişelim (Davet)

Gazze(Filistin)-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi olarak herkesi, 15 yıldır Siyonistlerin dayanılmaz ambargosu ve saldırısı altında olan direnişçi Gazze halkı ile ekmeğini bölüşmeye davet ediyoruz. 

Görüntülenme: 241 Tarih: 26 Ocak 2021 19:25
Gazze'nin İmdadına Yetişelim (Davet)

'Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen İle Bölüşüyoruz' salih amelini başlatan ve bu çerçevede Gazze, Lübnan ve Yemen'de ihtiyaç sahibi şehit aileleri ve fakirlere hayırsever halkımızın hediyelerini ulaştıran 'Gazze(Filistin)-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi'  sosyal medya hesaplarından Gazze ile ilgili olarak Türkiye kamuoyuna şu önemli çağrıyı yaptı:
TÜRKİYE KAMUOYUNA AÇIK ÇAĞRI
Bismillahirrahmanirrahim
"Sizden biri ölüp de, 'Rabbim, beni yakın bir süreye kadar geciktirirsen ben de böylece SADAKA versem ve SALİHLERDEN olsam demeden önce size RIZIK olarak verdiklerimizden İNFAK edin." (Münafıkun Suresi 10. Ayet)
Biz, inisiyatif olarak Siyonist ve Emperyalist vahşi saldırı ve acımasız ambargo altında inim inim inleyen mazlum Gazze, Lübnan ve Yemen halklarının bir nebze de olsa yarasına merhem olabilmek için 'Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Bölüşüyoruz' salih amelini başlatarak tüm kardeşlerimizi ev ve işyerlerinde bu üç ülke için ekmek kumbarası bulundurmaya davet etmiştik.
Elhamdülillah çok kısa süre içerisinde Direniş Cephesi'ne gönül veren kardeşlerimizin desteği ile Yemen'de iki defa, Gazze ve Lübnan'da ise birer defa ihtiyaç sahibi şehit ailelerine ve fakirlere hediyelerimizi ulaştırdık. Çok yakında inşallah Gazze ve Lübnan'da tekrardan ihtiyaç sahiplerine infaklarınızı dağıtacağız. 
Özellikle 15. yılına giren Gazze ablukası yüzünden Filistinli kardeşlerimiz için artık hayatın çekilmez bir hal aldığını tekrardan hatırlatma gereği duyduk. Siyonist İsrail rejiminin uyguladığı acımasız ambargo ve vahşi saldırılar yüzünden şu anda Gazze'de işsizlik oranı %49'a yükseldi. Bu oran maalesef dünyadaki en yüksek işsizlik oranıdır. Gazze'de yoksulluk oranı ise %56'dır. Bu acı tablo ile karşı karşıya olan direnişçi ve izzetli Gazze halkına daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatıyor ve bu konuda ülkemizdeki tüm kesimleri Gazze'nin imdadına yetişmek için harekete geçmeye davet ediyoruz.'
GAZZE(FİLİSTİN)-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ

Yorumlar