HAMAS SÖZCÜSÜ HAZIM KASIM AVİV KOCHAVİ'NİN AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin sivilleri hedef alma yönündeki tehditlerinin işgal rejiminin gerçek yüzünü ve çarpık zihniyetini yansıttığına vurgu yaptı. 

Görüntülenme: 301 Tarih: 29 Ocak 2021 21:05
HAMAS SÖZCÜSÜ HAZIM KASIM AVİV KOCHAVİ'NİN AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Kasım, konu hakkında yaptığı açıklamada Kochavi’nin, İsrail ordusunun Gazze Şeridi veya Lübnan'daki herhangi bir çatışmada sivil yerleşim alanlarını hedef almayı planladığına ilişkin açıklamalarının, Siyonistlerin Filistin halkına karşı beslediği kin, düşmanlık ve küstahlığın korkutucu boyutlarını gün yüzüne çıkardığını ifade etti.

Kochavi’nin Lübnan ve Filistin halkını soykırımla tehdit etmesinin ilk olmadığına dikkat çeken Hamas yöneticilerinden Kasım, mazide kalan tüm savaşlarda İsrail ordusunun Arap toplumları kılıçtan geçirdiğini, masum insanların kanlarını akıttığını ve Filistinlilerin soyunu kurutmak istediğini belirterek, ancak her defasında kahraman direnişçiler karşısında hüsrana uğradığının ve hedeflerine ulaşamadığının altını çizdi.

Yaşanması muhtemel savaşlarda İsrail ordusunun mağlubiyetten başka bir şey görmeyeceğini söyleyen Kasım, her geçen gün direniş gücünün büyüdüğünü ve işgalcilerin karşı koyamayacağı kuvvete eriştiğini ifade etti.

Açıklamasında Filistin davasının önde gelen isimlerinden Kasım, direniş sancaktarlığının ön saflarında yer alan Hamas’ın, Siyonistlere karşı Filistin halkını her zaman müdafaa etmeye hazır olduğunu ve mukaddes topraklara kurulan tüm kumpasları sahiplerinin başlarına geçireceğini kaydetti.

Kasım, işgalci İsrail’in Filistin halkına yönelik işlediği suçların, onun baskı ve tehditlerinin halkın direnişini durduramayacağını, hedeflerine ilerlemesine engel olamayacağını vurguladı.

Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü'nün her yıl düzenlediği uluslararası konferansta bir konuşma yapan işgalci İsrail'in Genelkurmay Başkanı Kochavi, sivil yerleşim alanları dahi olsa Lübnan ve Gazze Şeridi'ndeki hedefleri vurabileceklerini belirtmişti.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar