YPG Suriye'de Gasp Ettiği Petrolü Siyonist İsrail'e Satıyor

İsrail medyası, Tel aviv rejimi Suriye’de Amerika tarafından desteklenen Suriyeli Kürtlerin silahlı örgütü YPG’nin çaldığı petrolü çok düşük fiyatla satın aldığını yazdı. 

Görüntülenme: 70 Tarih: 27 Mart 2021 19:43
YPG Suriye'de Gasp Ettiği Petrolü Siyonist İsrail'e Satıyor

Korsan İsrail’de yayımlanan Yediot Aharonot gazetesi Cuma günü yayımladığı raporda, YPG güçleri Amerikalı terörist askerlerin yardımı ile Suriye topraklarının dörtte birini ve bazı stratejik bölgeleri işgal ettiğini ve böylece siyonist rejim İsrail’in güvenliğine hizmet ettiklerini yazdı.

Siyonist gazete, Tel aviv Suriye’nin kuzeydoğusundaki petrol kuyularından çıkarılan ham petrolü çok düşük fiyatla satın aldığını, bu bölge bundan önce Suriye devletinin kontrolü altında bulunduğunu, ancak şimdi Suriyeli muhalif Kürtlerin önemli gelir kaynağı olduğunu belirtti.

Amerika terör devleti son iki yılda Suriye’nin petrol sahalarına daha fazla asker ve teçhizat sevk ederek bu sahalarda Suriye milletinin servetini yağmalıyor. Suriyeli Kürtlerin silahlı örgütü YPG de bu bölgelerde Amerikalı terörist askerlerle işbirliği yapıyor.

Suriye devleti ise şimdiye dek defalarca YPG güçleri ve Amerikalı terörist askerlerin bu bölgelerde Suriye milletinin servetini talan ettiklerini ve buradaki faaliyetleri illegal olduğunu vurguladı.

Parstoday

Yorumlar