Gasıp İsrail'den Gazze'ye Kapsamlı Deniz Ablukası Kararı

İsrail ordusu, füze atılmasını gerekçe göstererek Gazze Şeridi üzerinde kapsamlı deniz ablukası uygulama kararı aldı. 

Görüntülenme: 224 Tarih: 26 Nisan 2021 12:54
Gasıp İsrail'den Gazze'ye Kapsamlı Deniz Ablukası Kararı

Gazze'deki Balıkçı Komiteleri Birliği Organizatörü Zekeriya Bekir, işgal makamlarının, Filistinli balıkçılara yönelik kapsamlı deniz ablukası uygulama kararının bugün şafaktan başlayarak ikinci bir emre kadar yürürlükte kalacağını duyurduğunu söyledi.

Quds Press'e yaptığı açıklamada Bekir, abluka altında olan Gazze'deki balıkçılara avlanmayı tamamıyla yasaklayan söz konusu kararın, koronavirüs etkileri ve İsrail’in kısıtlamaları göz önünde bulundurulduğu vakit 4 bin balıkçıyı günlük yiyeceğinden mahrum bırakan ve üzerlerindeki yükü artıran zalimce ve haksız bir karar olduğunu ifade etti.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Abdullatif el-Kanu, işgalci İsrail’in denizi Gazzeli balıkçılara kapatmasının, Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği saldırı yöntemlerinden biri olmanın yanında balıkçıların haklarına yönelik açık bir ihlal olduğunu belirtti.

El-Kanu, yaptığı yazılı açıklamada, "İşgalci İsrail’in, saldırgan ve hukuksuz politikaları, Filistin halkımızın sabır ve direncini asla kıramayacak ve kararlılığına gem vuramayacaktır." ifadesini kullandı.

Son olarak Filistin halkına yönelik baskı ve şiddet politikalarını asla kabul etmediklerini belirten el-Kanu, “Siyonist İsrail, saldırgan tutumunun sonuçlarına katlanacak.” dedi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar