Gazze İçin Yardım Seferberliğine Davet (Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi)

Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Siyonist İsrail’in vahşi saldırıları altında yaşam mücadelesi veren Gazzeli kardeşlerimiz için yardım seferberliği başlatıldığı duyurularak tüm vatandaşlarımızdan bu seferberliğe destek vermesi talep edildi. 

Görüntülenme: 174 Tarih: 14 Mayıs 2021 13:00
Gazze İçin Yardım Seferberliğine Davet (Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi)

Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi’nin çağrısı şu şekilde:

‘Bismillahirrahmanirrahim.

'...Ki onlar, bolluk ve darlıkta mallarını Allah yolunda harcarlar...' (Âl-i İmrân Suresi 134)

16 yıldan bu yana Siyonist İsrail’in vahşi saldırıları ve ablukası altında yaşam mücadelesi veren Gazzeli kardeşlerimiz için yeni bir yardım seferberliği başlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi biz İnisiyatif olarak, ‘Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Bölüşüyoruz salih amelinde, Gazze'de ihtiyaç sahibi şehit aileleri (dul ve yetimler) ile ekmeğimizi defalarca bölüştük. Sizlerin emanetlerini Gazzeli kardeşlerimize ulaştırdık. Ayrıca Gazzeli yetimler için de geçtiğimiz ay özel bir yardım çalışması başlattık ve bunun da duyurusunu yaptık.

Şimdi ise korsan İsrail’in bu son acımasız saldırılarında zarar gören Gazzeli kardeşlerimize sizlerin hediyelerini ulaştırmak istiyoruz. Hediyeleriniz direniş  gruplarının eliyle özellikle ihtiyaç sahibi Gazzeli şehit ailelerine ulaştırılacaktır. Desteğinizi bekliyoruz. Bize sosyal medya hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu arada ülkemizdeki tüm yardım kuruluşlarını Gazzeli kardeşlerimizin yaralarını sarmak için bir an önce acil yardım kampanyaları düzenlemeye çağırırken, halkımızı da bu kampanyalara destek olmaya davet ediyoruz.

GAZZELİ BİR YETİMİN AYLIK İHTİYACINI KARŞILAMAK İSTER MİSİNİZ?

'Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.' (Hadisi Şerif)
Sizleri; Siyonist ve emperyalist saldırı ve abluka altında 16 yıldır yaşam mücadelesi veren izzetli ve direnişçi Gazzeli kardeşlerimizin yetimlerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bir yetimin aylık masrafı 500 TL yıllık masrafı ise 6 bin TL'dir. Ayrıca herkesin imkanı dahilinde vereceği hayırları da kabul etmekte ve Gazzeli yetimlerin ihtiyacı için kullanmaktayız. Lübnan İslami Direniş Hareketi'nin tekellüfü altındaki Gazzeli yetimlerin aylık- yıllık masraflarını karşılamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.'
GAZZE (FİLİSTİN)-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ

Yorumlar