SİYONİST İSRAİL'İN BATI ŞERİA'DA YENİ GASP PLANI ORTAYA ÇIKTI

Filistinli yetkililer, terör rejimi İsrail'in, iki Siyonist yerleşimi geliştirmek amacıyla Batı Yaka'daki binlerce metrelik araziye el koyma niyetinde olduğunu bildirdiler. 

Görüntülenme: 198 Tarih: 05 Temmuz 2021 00:58
SİYONİST İSRAİL'İN BATI ŞERİA'DA YENİ GASP PLANI ORTAYA ÇIKTI

Filistin haber ajansı Maa'ya göre, Siyonist rejim Pazar günü yaptığı açıklamada, Batı Yaka'da bulunan  "Novim" ve "Yaker" siyonist yahudi sitelerini genişletmeyi planladığını duyurdu. 

Bu arada bölge Belediye Başkanı İbrahim Asi, Siyonist rejimin  siyonist yahudi yerleşim yerlerini  geliştirmek amacıyla gasp etmeyi planladığı toprakların binlerce dönüme (yaklaşık bin metre) ulaştığını belirterek, bu toprakların sahiplerinden bu topraklara sahip çıkmalarını istedi. 

Yerleşim karşıtı eylemciler  ve Dirastia belediyesi üyesi Nazmi Selman da Siyonist rejimin 10 bin dönüm Filistin topraklarına el koymayı planladığını açıkladı.

Kaynaklar, işgal yönetiminin Yahudi yerleşkelerini genişletme planının Karavatu Beni Hassan beldesine bağlı en-Nuveytıf, el-Micver, Vadi Halil, es-Saffar ve Bi’r Ebu Ammar bölgelerinden el-Hammam Vadileri bölgesine kadar uzandığını ifade etti. 

Kaynaklar ayrıca planın Deir İstiya beldesine bağlı el-Merah, es-Sehlat, Hılletu Ebi Rebia bölgeleriyle Hılletu Neşit, Harigatu Ebi Zuheyr, Hılletu’l-Amm, el-Kibara ve Ğarsatu’l-Ayn bölgelerinin bir kısmını, el-Batın ve el-Hanayil ile Kana Vadisi bölgelerinin bir bölümünü kapsadığını bildirdi. 

İşgal altındaki Filistin topraklarında Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden işgal rejimi, mevcut yerleşkeleri genişletmek ve yeni yerleşkeler kurmak için Filistinlilere ait arazileri gasp etmeye devam ediyor.

Parstoday

Yorumlar