Kudüs Vakıflar Meclisinden Önemli Uyarı

Kudüs’teki Vakıflar Meclisi, işgalci İsrail’in, İslam aleminin göz bebeği Mescidi Aksa’ya ev sahipliği eden Kudüs kentinin Yahudileştirilmesine hizmet eden tüm planları reddettiklerini vurguladı. 

Görüntülenme: 166 Tarih: 27 Temmuz 2021 01:56
Kudüs Vakıflar Meclisinden Önemli Uyarı

Kudüs'ün en meşhur caddesi konumunda olan Selahaddin Caddesi’nin korkunç ve bir o kadar da yıkıcı planlarla karşı karşıya kaldığını aktaran Vakıflar Meclisi, İsrail rejiminin, şehirdeki İslami mekanlara ve Filistin eserlerine adeta savaş açtığına dikkat çekti.

Açıklamada, bölgeyi Yahudileştirme girişimlerinin, kabul edilemez olduğu ve tüm uluslararası ilke, yasa ve normlara aykırı düştüğü belirtilirken, bu tür tehditleri ortadan kaldırmak ve İsrail rejimini durdurmak için gerekli adımların atılması gerektiği ifade edildi.

Meclis, uluslararası kamuoyunu ve Avrupa Birliği'ni sorumluluklarını yerine getirmeye ve işgal rejimini Kudüs'e yönelik Yahudileştirme planlarını durdurmaya zorlamak için baskı yapmaya çağırdı. 

Diğer taraftan Filistinli yetkililer, İsrail'e, Mescidi Aksa'daki gayrimeşru uygulamalarına son vererek Aksa'nın egemenliğinin eskiden olduğu gibi Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'ne bırakılması çağrısında bulundu.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar