Malatya'da Nato'ya ve Üslerine Hayır Temalı Basın Açıklaması Düzenlendi (Video-Foto)

 

Görüntülenme: 271 Tarih: 06 Ağustos 2021 01:24
Malatya'da Nato'ya ve Üslerine Hayır Temalı Basın Açıklaması Düzenlendi (Video-Foto)

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından bugün Malatya'da NATO'ya ve  Üslerine Hayır temalı bir basın açıklaması düzenlendi. 

Cuma namazının ardından Soykan Meydanında düzenlenen basın açıklamasında ayrıca Siyonist İsrail'in Lübnan'a yönelik vahşi saldırıları telin edildi ve Nijerya İslami Hareket lideri Şeyh  İbrahim Zekzeki'nin serbest bırakılması kutlandı. 

Kahrolsun NATO Kahrolsun Amerika, NATO'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, Kürecik İncirlik Kapatılsın, Darbeci NATO Türkiye'den Defol, Kahrolsun ABD Kahrolsun NATO, Yankee Gohome, Katil ABD Türkiye'den Defol, Hizbullah'a Hamas'a Direnişe Bin Selam, Lübnan Halkı Yalnız Değildir, Kahrolsun İsrail ve İbrahim Zekzeki Onurumuzdur sloganların atıldığı eylemde basın açıklamasını Mavi Marmara gazisi Mehmet Tunç okudu. Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir: 

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!

Cumanız ve geçmiş bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz bizleri terörist NATO ve ABD üslerinin başta ülkemiz olmak üzere tüm Batı Asya’dan sökülüp atıldığı, İslam ülkelerinin vahdet içinde hareket ettiği ve tüm dünyada adalet devletinin kurulduğu bayram günlerine ulaştırsın amin.

Bilindiği gibi terörist ABD askerleri on yıllardır kendi uğursuz doktrinlerini Batı Asya ülkelerine dayatmaktadır. Büyük Ortadoğu Projesi sayesinde bugün birçok ülke kendisini savunacak bir devletten mahrum bırakılmış durumdadır. Coğrafyamız savaştan ve açlıktan kırılmaktadır. Halklar büyük Şeytan ABD’nin ve terörist NATO’nun gerçek yüzünü her geçen gün daha yakından tanımaktadır. 

Brüksel’de gerçekleştirilen NATO liderler zirvesi öncesinde Areda Survey tarafından yapılan kamuoyu yoklamasında halkımızın %90.3’ünün NATO’ya güvenmediği ortaya çıktı.

Türkiye-NATO ilişkilerinin irdelendiği araştırmaya göre, vatandaşların yüzde 51.7’si NATO’nun Türkiye’yi kendi çıkarları için kullandığını ifade ediyor. Türkiye’nin NATO’daki tek Müslüman ülke olduğuna işaret edilen araştırmada, katılımcıların yüzde 90.3’ü, olası bir anlaşmazlıkta NATO’nun Türkiye’nin yanında yer alacağına inanmıyor. 7-8 Haziran’da gerçekleşen 2 bin 477 kişinin katıldığı araştırmada katılımcıların yüzde 70.4’ü Türkiye’deki NATO üslerini milli güvenlik sorunu olarak görüyor.

Araştırmada yer alan, “NATO’nun Türkiye’nin çıkarlarını koruduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna katılımcıların yüzde 84.6’sı hayır cevabı verdi. Aynı soruya evet diyenlerin oranı yüzde 15.4. Araştırmada ayrıca, “Türkiye’ye karşı gerçekleştirilecek herhangi bir müdahalede NATO’nun Türkiye’nin, yanında olacağına ne derece güveniyorsunuz” şeklinde yöneltilen soruya, vatandaşların yüzde 55.7’si ‘hiç güvenmiyorum’ derken, yüzde 1.5’i ise ‘çok güveniyorum’ cevabı verdi.

Araştırmada, “Sizce NATO hangisidir” şeklinde yöneltilen soruya vatandaşların yüzde 82.4’ü “ABD çıkarlarını savunan bir yapı” cevabı verdi. NATO’nun tüm üyelerin çıkarlarını savunan bir yapı olduğunu düşünen vatandaşların oranı ise yüzde 17.6.

Araştırmada dikkat çeken sorulardan biri “NATO’daki tek Müslüman ülke olan Türkiye, NATO üyesi bir ülke ile anlaşmazlık yaşarsa NATO’nun Türkiye’nin yanında yer alacağına inanıyor musunuz?” oldu. Bu soruya katılımcıların yüzde 90.3’ü hayır derken, evet diyenlerin oranı sadece yüzde 9.7.

Araştırmada “Türkiye’deki NATO üslerini ulusal güvenlik açısından tehdit olarak görüyor musunuz?” şeklindeki soruya katılımcıların yüzde 70,4’ü evet derken, yüzde 29.6’sı ise hayır dedi. Katılımcılara yöneltilen, “Türkiye’nin NATO dışı bir ülke ile olası savaşında NATO’nun Türkiye’nin yanında yer alacağına inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 78.3 hayır yanıtı verildi. Vatandaşların yüzde 21.7’si, olası bir savaşta NATO’nun Türkiye’nin yanında yer alacağına inanıyor.

Araştırmaya katılan vatandaşlara NATO ile darbe teşebbüsleri arasında ilişki olup olmadığı da soruldu. “Geçmişte Türkiye de yaşanan askeri darbelerin/müdahalelerin arkasında NATO’nun rolü olduğuna inanıyor musunuz” şeklinde yer alan soruya, katılımcıların yüzde 75.9’u ‘evet’ dedi. 

Araştırmada yer alan en kritik soru ise Türkiye’nin NATO üyeliğine ilişkin. “Türkiye, NATO’dan çıkmalı mıdır?” şeklinde yer alan soruya, vatandaşların yüzde 53.7’si evet dedi.

Araştırmada yöneltilen “Türkiye’ NATO’dan ayrılırsa kendi güvenliğini sağlayabilir mi?” sorusuna, vatandaşların yüzde 69.5’i "evet" dedi. Bu soruya hayır diyenlerin oranı ise yüzde 30.5.

Araştırmada yer alan, “Türkiye-NATO ilişkisini ifade eden en uygun cümle hangisidir” sorusuna, vatandaşların yüzde 51.7’si “NATO, Türkiye’yi kendi çıkarları için kullanmaktadır” cevabı verdi.

Değerli basın mensupları!

Araştırma sonuçlarında da görüldüğü gibi halkımızın NATO konusunda düşünceleri çok net. Halkımız terörist NATO’ya hiç güvenmiyor. Nato’nun Türkiye’nin hayrına olduğuna inanmıyor. Nato’nun ABD’nin çıkarlarına hizmet ettiğini ve ABD’yi savunduğunu düşünüyor. Halkımız NATO üslerinin ülkemiz için bir güvenlik sorunu olduğunu görüyor. Darbelerin arkasında NATO’nun olduğunu çok iyi biliyor.

Bu yüzden bir an önce Nato’dan çıkılmalı, Kürecik ve İncirlik başta olmak üzere tüm NATO üsleri derhal kapatılmalıdır.

Bu arada Türkiye, yangın, sel, düzensiz göç, ekonomi gibi zorlu gündemlerle boğuşurken büyük Şeytan ABD, batı sınırımıza ağır silahlarla yığınak yapmayı sürdürüyor.

Güneyimizde terör örgütlerine binlerce TIR silah yardımı yaparak güney sınırımızı terörize eden Amerika, şimdi de Ege ve Doğu Akdeniz’den Türkiye’yi kuşatıyor.

Amerikan Savaş Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye 40 km mesafedeki Dedeağaç üssüne en az 400 tank ve zırhlı araçların bulunduğu askeri sevkiyat gerçekleştirdi. “Kendimi bir Yunan gibi hissediyorum” diyen ABD Başkanı Biden’ın talimatlarıyla gerçekleşen askeri sevkiyat, Türkiye’yi doğrudan tehdit ediyor.

Doğu Akdeniz ve kıbrıs konusunda Türkiye’ye karşı düşmanca bir tavır içine girerek Yunanistan-Rum ittifakına koşulsuz destek veren ABD, Yunanistan’ı askeri açıdan güçlendirmeye de devam ediyor. 2019’da imzalanan ortak savunma anlaşması kapsamında 2020 yılı itibarıyla açtığı Dedeağaç Üssü’nü ağır silahlarla dolduran ABD’nin Türkiye’yi Batı sınırından kuşatma politikası içinde olduğu açıkça görülüyor.

Amerikan Başkanı Joe Biden’ın talimatıyla harekete geçen Amerikan Savaş Bakanlığı, Türkiye’ye 40 km mesafedeki Dedeağaç şehrine en az 400 tank ve zırhlı araç sevkiyatı gerçekleştirdi. İki kargo gemisinden boşaltılan araçların bir kısmının nato tatbikatlarında kullanılmak üzere Bulgaristan ve Romanya’ya sevk edildiği bildirilirken tankların önemli bir kısmı da Dedeağaç’ta kaldı. Hemen yanı başımızda bulunan Dedeağaç’ta konuşlandırılan ağır silahların Yunanistan sınırındaki en ufak bir gerginlikte Türkiye’ye karşı kullanılması ihtimal dâhilinde görünüyor. 

Karadeniz, Balkanlar ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ani müdahalede bulunabilmek için Yunanistan’daki Dedeağaç Üssü’nü çok önemli bir merkez olarak gören ABD’nin, üsse ağır silah sevkiyatlarını daha da artıracağı öngörülüyor. 2020 yılının Temmuz ayında açılışı yapılan Dedeağaç Üssü’ne geride bıraktığımız bir yıl içinde NATO tatbikatları bahane edilerek binlerce mühimmat ve savaş malzemesi aktarıldı.

Büyük Şeytan ABD şunu çok iyi bilsin ki ülkemize yapacağı her askeri müdahale Kuvayı Milliye ruhuna sahip milletimizin çelikten iradesine çarpacaktır. Terörist ABD ordusu çok yakın zamanda tüm Batı Asya ülkelerinden yatay ya da dikey gitmek zorunda kalacaktır Allah’ın izniyle.

Kıymetli basın mensupları! Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde siyonist İsrail Lübnan'a vahşice saldırıda bulundu. Mayıs ayında 12 gün boyunca Gazze'yi acımasız şekilde bombalayan korsan İsrail şimdi Lübnan'da ateşle oynuyor. Biz, Siyonist saldırılar karşısında Lübnan direnişinin ve halkının yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Siyonist rejimi bu saldırılarından dolayı telin ediyoruz. 

Muhterem halkımız ve değerli basın mensupları!

Ülkesine dayatılan emperyalist ve Siyonist projelere karşı koyan, Kudüs sevdalısı, asrımızın Bila-i Habeşi’si Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zekzeki ve hanımı yaklaşık altı yıldır hukuksuz bir şekilde hapiste tutuluyordu.

Nijerya’da on yıllardır barışçıl bir söylemle faaliyet gösteren ve milyonlarca taraftarı olan öz Muhammedi İslam’ın temsilcisi Şeyh İbrahim Zekzeki ve hareketi; Siyonist İsrail ve Suudi Amerika tarafından desteklenen zalim Buhari yönetimi tarafından sindirilmek ve yok edilmek istendi.

Siyonist İsrail ve Suud uşağı zalim Nijerya rejimi daha önceki yıllarda Şeyh Zekzeki’nin düzenlemiş olduğu Dünya Kudüs Günü ve Aşura merasimlerine vahşice saldırarak Şeyh’in 6 oğlu ile birlikte binden fazla Müslümanı hunharca şehit etti.

Tüm bu acılara ve hukuksuzluklara eşiyle birlikte göğüs geren Şeyh Zekzeki geçtiğimiz günlerde mahkemenin verdiği karar sonucu serbest kaldı. Bu vesileyle kendisini, Nijerya halkını ve Kudüs’e sevdalı tüm özgür ruhları tebrik ediyoruz.

3 Eylül Cuma günü Nato’ya ve Üslerine Hayır demek için yeniden bu meydanda buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ 

Yorumlar