Halil El Hayye'den Filistinli Esirlerle İlgi Kritik Açıklama

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Halil El-Hayye; "Bundan sonraki herhangi bir esir takası anlaşmasında, Celbu' Hapishanesi'nden özgürlüğe çıkan esirler listenin başında yer alacaktır ve biz sözümüze bağlı kalacağız." ifadesini kullandı. 

Görüntülenme: 159 Tarih: 18 Eylul 2021 04:43
Halil El Hayye'den Filistinli Esirlerle İlgi Kritik Açıklama

Gazze'de Kızılhaç binasının önündeki bir alanda kılınan Cuma namazında hutbe okuyan Halil El-Hayye, esirlerle dayanışma konusu üzerinde durdu ve mensubu olduğu hareketin sahip olduğu bütün gücüyle esirlerin özgürleştirilmesi için çalışacağını vurguladı. Hayye; "Bütün araçlarla bunun için çalışıyoruz ve bu bizim boyunlarımızda bir borçtur. Sürekli onun için çalışıyoruz." dedi. 

Hayye, esirlerin özgürleştirilmesi için sabah akşam demeden çalıştıklarını, bunun için direnişçilerle devamlı istişareler yaptıklarını, esirlerin işgal zindanlarından kurtarılması planlarının başarılı olması için bütün araçları denediklerini dile getirdi. 

Hayye, Filistin halkının tünel yoluyla özgürlüğünü elde ettikten sonra yeniden yakalanan esirlerin ve işgal zindanlarındaki Esirler Hareketi'nin liderlerinin maruz kaldığı uygulamaları yakından takip ettiğine işaret ederek; Özgürlük Tüneli eyleminin aynı zamanda işgalci siyonistle uzlaşma çabası içinde olan herkese de bir tokat olduğunu belirtti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar