Hüseyin Musallime Şehit Oldu

Cezaevinde kötü şartlar ve siyonist işgal yönetiminin zulüm uygulamaları sebebiyle kan kanserine yakalanan sonra da kasıtlı tıbbi ihmal yüzünden hastalığı ilerleyen, eski esirlerden Hüseyin Musalime dün (22 Eylül Çarşamba) akşam hayatını kaybetti.  

Görüntülenme: 50 Tarih: 23 Eylul 2021 22:54
Hüseyin Musallime Şehit Oldu

Esirlerin ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti tarafından yapılan açıklamada, Batı Şeria'daki Beytlahim ahalisinden olan Musalime işgal zindanlarında kaldığı 18 yıllık süre içinde hastalığa yakalanmış ve kasıtlı ihmal yüzünden hastalığı bir hayli ilerledikten sonra Şubat 2021'de serbest bırakılmış, serbest kalmasından sonra da önce Kudüs'teki Hedasa Hastanesi'nde, son olarak da Ramallah'taki Danışma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Ancak işgal rejiminin cezaevlerinde yıllarca kasıtlı ihmale maruz kaldığı için hastalığı çok ilerlediğinden sağlığına kavuşması mümkün olmadı ve hayatını kaybetti. 

Esirler Kulübü Musalime'nin hayatını kaybetmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, onun ölümünden siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu dile getirdi. Açıklamada işgal rejiminin onu kasıtlı tıbbi ihmale tabi tutmak suretiyle cinayet işlediğini vurguladı. 

Esirler Kulübü'nün açıklamasında ayrıca işgal rejiminin zindanlarında halen sağlık durumları gittikçe kötüleşen ve hayatları tehlikeye giren birçok hasta bulunduğuna ve bunların da kasıtlı tıbbi ihmale maruz bırakıldıklarına dikkat çekildi. 

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) da Musalime'nin hayatını kaybetmesi münasebetiyle yaptığı açıklamada onun ölümünden siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu dile getirdi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar