Siyonist Ordu Teyakkuzda

Batı Şeria'da 5 Filistinlinin şehit olmasının ardından, terörist İsrail ordusu misilleme korkusu ve direniş grupları tarafından işgal edilen topraklara ateşlenen roketlerin artışı nedeniyle en üst düzeyde teyakkuza geçti. 

Görüntülenme: 61 Tarih: 27 Eylul 2021 23:48
Siyonist Ordu Teyakkuzda

El-Ahd Haber Ajansı'na göre, Siyonist medya, Gazze Şeridi sınırlarındaki uyarı durumuyla ilgili haberleri yayınlarken, Demir Kubbe sisteminin hazırda olduğunu ve Gazze Şeridi'nden roket atılması korkusuyla devreye girdiğini duyurdu. 

Siyonist ordu güçleri,  Yamam Terör Mangası Deniz Piyadeleri ile birlikte, Cenin ve Barqin de dahil olmak üzere Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine saldırdı ve direniş güçleriyle çatıştı, çatışmada  5 Filistinli şehit olurken, iki siyonist asker de yaralandı.

Irkçı İsrail ordusundan bir sözcü, beş Filistinlinin şehit olmasının ardından Gazze Şeridi'nden işgal altındaki bölgelere roket fırlatılma olasılığının bulunduğunu bildirdi.

Bu arada İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Hüsam Bedran, Batı Şeria’da bir grup Filistinlinin şehit olmasının gün geçtikçe artan direnişin sonucu olduğuna işaret etti. 

Bedran, Batı Şeria’da bugün şehit düşen Filistinlilerin tüm dünyaya Batı Şeria’nın direniş yuvası olduğunu ve işgalcilerin zaman zaman bahsettikleri ekonomik çözümlerin bu gerçeği değiştiremeyeceğini ifade etti. 

Filistinliler olarak özel bir gün yaşadıklarını dile getiren Bedran, işgale karşı direnişin bir bedeli olduğunu ve şehitlerin de o bedelin bir parçası olduklarını kaydetti. 

“Mesele vatan ve işgal meselesi” diyen Bedran, direniş gruplarının amacının işgale karşı direniş olduğunu, işgalci düşmanla normal bir komşuymuş gibi birlikte yaşanamayacağını söyledi. 

Bedran, Batı Şeria’da olup bitenleri ayrıntılarıyla bilenlerin direniş faaliyetlerinin ve özellikle de Hamas’ın nasıl tehlikelerle ve zorluklarla karşı karşıya bulunduğunun farkında olduklarını bildirdi.

Siyonistler, Demir Kubbe füze savar sistemini hazırlarken, Demir Kubbe savunma sistemi,  11. gününün sonunda Kudüs'ün Kılıcı savaşında yetersiz kalmıştı.

Parstoday

Yorumlar