Siyonist Askerler Nablus'ta Filistinli Bir Çocuğu Şehit Etti

Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Nablus'un doğusunda Filistinli bir çocuk işgal güçlerinin attığı mermilerle hayatını kaybetti. 

Görüntülenme: 110 Tarih: 06 Kasım 2021 05:39
Siyonist Askerler Nablus'ta Filistinli Bir Çocuğu Şehit Etti

Hastane kaynaklarının verdiği bilgilere göre Muhammed Da'des adındaki 13 yaşında bir çocuk, işgalcilerin saldırısında karnından yaralandı ve hastaneye ulaştırıldığında kalbinin durmuş olduğu görüldü. Hastane görevlileri onun kalbini yeniden harekete geçirmek ve çocuğu hayata döndürmek için acilen müdahalede bulunarak yoğun bir çaba sarf ettiler. Ancak yapılan çalışmalar sonuç vermedi ve Filistinli çocuk hayatını kaybetti. 

İşgal güçlerinin Nablus'un doğusundaki muhtelif bölgelere yönelik olarak gerçekleştirdikleri saldırılarda onlarca Filistinlinin de yaralandığı haber verildi. 

Nablus'taki Kızılay Teşkilatı Acil Müdahale Birimi Müdürü Ahmed Cibril, işgal güçlerinin Beyta ve Beyt Decen kasabalarına müdahaleleri sonucu meydana gelen çatışmalarda 71 Filistinlinin yaralandığını ifade etti. 

Beyta Meclisi Başkan Vekili Musa Hamayil, işgal güçlerinin müdahaleler sırasında Beyta halkının mücadelesine destek verenlerden iki kişinin de tutuklandığını dile getirdi. 

Bu arada Kalkilya'nın doğusundaki Kefer Kaddum kasabasına da yahudi yerleşimciler tarafından baskın düzenlendiği ve yerleşimcilerin ahalinin zeytin ürünlerini çaldıkları belirtildi. Buradaki Halk Direnişi'nin organizatörü ahalinin 18 yıldan beri kapalı olan yolun açılması isteğiyle haftalık yürüyüşe çıktığı sırada yerleşimcilerin baskın düzenleyerek zeytinleri çaldıklarını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar