Suud Bombardımanı Sonucu Cilt Kanserine Yakalanan 4 Yemenli Çocuk İçin Yardım Seferberliğine Davet

 

Görüntülenme: 68 Tarih: 12 Kasım 2021 05:01
Suud Bombardımanı Sonucu Cilt Kanserine Yakalanan 4 Yemenli Çocuk İçin Yardım Seferberliğine Davet

Suudi Amerika'nın Yemen’e yönelik savaşı 7’nci yılında. 4 çocuk; Siyonist İsrail , büyük şeytan ABD , Avrupa ülkeleri ve gerici Arap krallıklarının desteğini arkasına alan Suudi Arabistan'ın hava saldırılarının ardından cilt kanserine yakalandı. Abluka çocukların dışarıda tedavi görmesini engelliyor. Suudi Arabistan, uluslararası yasaklanmış silahları kullandı. Kanser hastaları savaş dolayısıyla ilaç sıkıntısı çekiyor. 

VEL ASR İnsani Yardım Platformu bu çocuklar için bir yardım seferberliği başlattı. Platform, hayırsever halkımızı bu seferberliğe destek vermeye davet etti. Daha önce de Yemen'de bir fırın inşa eden ve ekmek dağıtımı yapan VEL ASR Platformu ayrıca şehit ailelerine kumanya yardımında bulunuyor. 

Onların yüzleri hakikatin aynası olup Suudi’nin Yemen’deki ihlallerini yansıtmakta ve savaşın absürtlüğünü göstermekte.

Ey küçükler! Ayın yüzünü çarpıtanları, onu renksizleştirenleri, söndürenleri, gözlerindeki masumiyet parıltısını kaybedenleri dünyaya haber verin. 

Yüzlerinizi saklamayın, çocukluğunuzu yakanları, sizlere hastalık ağrılarını ve savaşın yara izlerini bırakanları bize haber verin.

Nasır, Muhammed, Abir ve Amine… Aynı aileden 4 çocuk… 2015 yılında okula giderlerken Suudi hava saldırısında Saada vilayetine bağlı Kitaf şehrinde bulunan evlerine yakın bir nokta hedef alındı. O zamandan beri onlar dünyadan uzlet içerisinde yaşamaktalar.

-Okulun dışındayken yaralandık.

-5 gün eğitim gördüm.

-Sonra

-Sonra tatil oldu, okula dönmedik.

7 yıldır bu küçükler savaşın faturasını ömürleriyle ödüyor. Oynamaktan, eğitimden ve tedavi gibi en basit haklarından mahrum oldular. Yaşamlarında zorlanan görme engelliler oldular. Suudi ablukası şifa kapılarını kapattı.

-Savaşın başlatılmasının 3’üncü ayında saldırıya maruz kaldılar, yüzleri saldırıdan etkilendi ve bu hastalık oluştu. Muhasara altında olduğumuz için nerede tedavi edeceğimizi bilmiyoruz. Havalimanları kapalı, kuruluşlar hiçbir şey yapamıyor. Senin ağlaman tüm sözlerden daha beliğdir. Başını kaldır ey Muhammed! Ki dünya savaşın izini görsün, utanma. 

Sen ve kardeşlerin en güzel, en temiz ve en güçlülersiniz. Savaş ise kanserdir.

Not: Bu çocukların videosunu Youtube kanalımıza yükleyemedik maalesef. Çünkü youtube videonun yüklenmesini engelledi. 

Yorumlar