Hamas Siyasi Şura Üyesi Muşir El Mısri İngiltere'nin Kararını Değerlendirdi (Video Alt Yazılı)

 

Görüntülenme: 157 Tarih: 28 Kasım 2021 02:00
Hamas Siyasi Şura Üyesi Muşir El Mısri İngiltere'nin Kararını Değerlendirdi (Video Alt Yazılı)

Hamas siyasi şura üyesi Muşir El Mısri, Nuceba Hareketi’nin Gazze muhabirine İngiltere’nin Hamas’ı terör örgütü ilan olarak etmesini değerlendirdi.

Muşir el Mısri (Hamas Siyasi Şurası Üyesi):

İngiltere'nin Hamas'ı terörist grup olarak adlandırması Filistin halkına açık bir saldırıdır. Bu, İngiltere'nin halkımız hakkındaki tarihi ihanet ve konumunun bir kopyasıdır.
Balfour anlaşmasının uzatılması, Filistin'in İngiltere tarafından işgali ve Siyonistlere teslim edilmesidir.
Hamas; yasallığını, halk nezdindeki meşruiyetini ve kendi hak ve devrimciliğini İngiltere, Amerika ve Siyonist düşmandan  değil kendi halkından almaktadır.
Hamas'ı terörist ilan etmek Filistin halkının takriben yarısına  terörist demektir ve aklı başında birinin bunu kabul etmesi mümkün değildir.
Aynı şekilde bu Filistin demokrasisine karşı bir darbedir. Çünkü HAMAS en büyük siyasi gruptur ve parlamentoda çoğunluğa sahiptir.
Şüphesiz HAMAS komutanlarından Fadi Ebu Şuhaydim' in eylemi Siyonistlerin Kudüs'teki vatandaşlarımız aleyhindeki cinayetlerine karşı ulusal tepkinin en açık göstergesidir.
Bu saldırılardan bazıları; halkın yerinden edilmesi, her gün Mescidi Aksa'ya yapılan baskınlar ve Kudüs'ün Yahudileştirilmesidir.
Bu eylem, Kudüs'ün özgürlerin kıblesi olarak kalacağına dair bir vurgudur.
Siyonist düşman bu millete, toprağa ve insanlara karşı yürüttüğü terörizmle ateşe benzin döküyor ve halkın onun karşısında eli bağlı kalması mümkün değildir.
İsrail ile anlaşma yapmak Filistin halkı ve değerlerine karşı bir cinayettir, İslam ümmetinin Filistin'in adil değerlerine verdiği tarihi desteği görmezden gelmektir ve Filistin'in sırtına zehirli hançeri saplamaktır.
Kendi konumlarını korumak için işgalcilerle yatırım anlaşması yapanların yaptıkları bu yatırım, kaybedilmiş bir yatırımdır.
Milletinin desteği dışında, düşmanın desteği ile hiçbir devletin geleceği olmaz.’

kudusgunu.com

Yorumlar