Batı Şeria'nın Silahlanması Siyonistleri Paniğe Sevk Etti

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde, Filistinli direnişçiler tarafından işgalci askerlere yönelik silahlı saldırılarda artış olduğu belirtildi.  

Görüntülenme: 208 Tarih: 17 Ocak 2022 12:08
Batı Şeria'nın Silahlanması Siyonistleri Paniğe Sevk Etti

İşgalci siyonistlere ait Makor Rishon isimli gazetenin dün (16 Ocak Pazar) yayınladığı habere göre, Batı Şeria bölgesindeki işgal askerlerine ve yahudi yerleşimcilere yönelik silahlı saldırıların oranında, daha önce nadiren görülebilen miktarda bir artış olduğuna dikkat çekildi. Haberde son dönemdeki artışın belirgin bir şekilde gözlemlenebildiği belirtildi. 

Gazetenin haberinden Cenin'in Es-Sile El-Harisiyye ilçesinde, Homesh eylemini gerçekleştirenlerin ailelerine ait evlerin ölçülerinin alınması sırasında işgal askerlerine yoğun bir şekilde ateş edildiği ifade edildi. Söz konusu eylemde birkaç hafta önce yahudi yerleşimcilerden bir kişi öldürülmüştü ve işgalci askerler de bu eylemden sorumlu tuttukları kişilerin ailelerine ait evlerin, yıkım planı için ölçülerini alıyorlardı. 

Haberde, Batı Şeria'nın diğer şehirlerinde de maskeli bir şekilde silahlı saldırı düzenleyen Filistinlilerin görüntülerinin de daha sık görülmeye başlandığı belirtildi.

Gazetede bunda İsrail güvenlik güçlerinin yetersizliğinin büyük bir payı olduğu ileri sürüldü.  

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar