Siyonist Rejimi Sarsan Mektup

İsrail işgal devleti Savaş Bakanı Benny Gantz, İsrail'i silkeleyen ve içinde, isimleri belirsiz bazı Araplardan yöneltilen tehditlerin bulunduğunu söylediği bir mektup hakkında yorumda bulundu. 

Görüntülenme: 85 Tarih: 17 Mayıs 2022 12:08
Siyonist Rejimi Sarsan Mektup

Gantz'ın yorumunda; "Mektubu yazanlar doğru söylüyor. İsrail'in geleceğinin Gadira ve Hadira arasında son bulması mümkündür." ifadesini kullandığı belirtildi. 

Gantz'ın açıklamasında, mektupta; "Sizin devletinizi kemireceğiz. Bizim Nakab'da Gush Dan büyüklüğünde ve içinden çocuk çığlıklarının yükseldiği kulübelerin bulunduğu arazimiz var. Ne yapacaksınız? Orası gerçekte Filistin toprağıdır. Oraya bir buldozer yanaştığında, yıkımın durdurulması kararının çıkarılması için, Şimdi Barış ve B'tselem gibi İsrail Yüksek Mahkemesi'ne gidecek olan sol örgütleri devreye sokacağız. Taş atmaları için çocukları ve gençleri göndereceğiz. Sizi fareler gibi kaçmaya zorlamaları için oraya saklanacaklar!" ifadelerinin yer aldığını söylediği belirtildi. 

Gantz, mektupta söylenenlerin gerçekleşmesinin çok uzak bir ihtimal olmadığını söyleyerek; "Sanıyorum önümüzdeki birkaç yıl içinde İsrail çok dar sınırlar içine kapanacaktır. Bizim böyle bir durumla karşı karşıya gelmemiz belki birkaç yıllık süre içinde mümkündür." ifadesini kullandı. 

Bu arada İsrail ordusunda ve polis teşkilatında daha önce görev almış bazı yorumcuların da İsrail'de kişisel güvenliğin ve iç güvenliğin sürekli gerilediğini dile getirdikleri ve onların aynı şekilde İsrail'in egemenlik gücünü kaybetmesi ihtimaline dikkat çektikleri belirtildi.  

İşgal ordusunun eski komutanlarından ve halen Knesset (parlamento) üyesi olan Yoav Galant da "2022 Yılında İsrail İç Güvenliğini Hedef Alacak Saldırılara Karşı Evi Koruyoruz" başlıklı bir sempozyumda yaptığı konuşmada, Filistinlilerin eylemler dalgası karşısında acele edilmemesi durumunda, İsrail'in değişik alanlarda kontrolü kaybetmesi tehlikesinin oluşabileceğine dikkat çektiği dile getirildi. Galant'ın konuşmasında; "Eğer Nakab ve El-Celil'i kaybedersek, Tel Aviv ve Kudüs'ü de kaybetmemiz mümkündür." dediği ifade edildi. 

Galant'ın konuşmasında, kuzeyde El-Celil civarında durumun çok tehlikeli olduğuna dikkat çektiği ve, "Savaş devam ediyor, henüz bitmiş değil." dediği belirtildi. 

Galant'ın sempozyumdan sonra Maariv gazetesine verdiği röportajda ise İsrail'in ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğuna dikkat çektiği; "Değişik bölgelere Hizbullah ve Hamas tarafından füzeler atıldığında durum çok daha tehlikeli olacaktır." ifadesine yer verdiği belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar