İsmail Heniyye'den Zafer Müjdesi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkının zaferler ve stratejik dönüşümler çağında yaşadığını, kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nin işgalcilerle stratejik bir savaşa hazırlandığını söyledi. 

Görüntülenme: 107 Tarih: 26 Haziran 2022 16:18
İsmail Heniyye'den Zafer Müjdesi

Hamas tarafından Lübnan’ın Sayda kentinde “Yakında göreceğiz” sloganıyla düzenlenen mitinge katılan Heniyye, “Bu kalabalıkta Lübnan ve Filistin kucaklaşıyor. Lübnan, Filistin halkının kardeşidir. Arapçılığın ve direnişin Lübnan’ı 74 yıldır Filistin’in yarasını bağrına basmaktadır” dedi.
 

Lübnan halkını, hükümetini ve direnişini selamlayan Heniyye, Lübnan’da ve mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilerin devrimin mimarları olduklarını ifade ederek, Lübnan’da yaşayan Filistinlilerin arasında bulunmaktan onur duyduğunu dile getirdi.
 

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirenlerin ve Filistin davasına ihanet edenlerin Mescid-i Aksa’yı uzak, kendilerinin ise yakın gördüklerini bildiren Heniyye, Gazze’nin 15 yıldır kuşatma altında olduğunu ve Kudüs’ün Kılıcı Savaşı dahil birçok savaşa girdiğini, bugün ise direnişiyle, halkıyla, Kassam’ıyla ve diğer gruplarıyla işgalcilerle girilecek stratejik bir savaşa hazırlandığını belirtti.
 

Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın işgale karşı mücadelede dönüm noktası olduğunu ifade eden Heniyye, Batı Şeria’nın yeniden ayaklandığını ve işgale karşı silaha sarıldığını, Cenin’in direniş sancağını yükselttiğini kaydetti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar