Hamas'ın Elindeki Siyonist Esirlerden Birinin Sağlık Durumu Kötüleşti

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, dün (27 Haziran Pazartesi) gece, ellerindeki esir İsrail askerlerinden birinin sağlığının aniden kötüleştiğini duyurdu.  

Görüntülenme: 100 Tarih: 28 Haziran 2022 16:33
Hamas'ın Elindeki Siyonist Esirlerden Birinin Sağlık Durumu Kötüleşti

Ebu Ubeyde açıklamasında, ellerindeki düşman esirlerinden birinin sağlık durumunun ani bir şekilde kötüleştiğini duyurduklarını ve olayla ilgili görüntüleri de yayınlayacaklarını belirtirken, sağlık durumu kötüleşen esir askerin kimliğiyle ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi. 

Bu duyuru üzerine işgal hükümetinin başbakanı Naftali Bennett'in ofisinden yapılan açıklamada kendi ifadeleriyle "ellerindeki 'sivil esirlerin' durumlarından tamamen Hamas'ın sorumlu olduğunu" söylerken, Mısır vasıtasıyla söz konusu esirlerin geri alınması için gerekli tüm çabaların gösterileceğini belirtildi. 

Bu arada siyonistlere ait Kanal 13 televizyonu tarafından yayınlanan haberde işgal hükümetinin başbakanlığının, konunun açıklığa kavuşmasına kadar sağlığının aniden kötüleştiği duyurulan esir askerin durumuyla yakından ilgilenmeleri için bakanlara talimat verdiği ifade edildi. 

Bu arada Maariv isimli İsrail gazetesinin yayınladığı habere göre "İsrail" aktivistleri de işgal hükümetinden Hamas'ın elinde esir durumda olan askerlerin ailelerinin çocuklarının durumları hakkında bilgilendirilmesini talep etti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar