Hamas Terörist İsrail'in Suriye Saldırısına Tepki Gösterdi

İsrail işgal güçlerinin dün (14 Ağustos Pazar) akşam Suriye topraklarına yönelik saldırılarına karşı tepkisini dile getiren Hamas Sözcüsü Hazim Kasım, siyonist saldırganlığa karşı ümmetin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti.  

Görüntülenme: 93 Tarih: 15 Ağustos 2022 07:18
Hamas Terörist İsrail'in Suriye Saldırısına Tepki Gösterdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Kasım yaptığı basın açıklamasında "Siyonist terör Gazze Şeridi'ne yönelik cinayetlerinin ardından halkımıza ve ümmetimize yönelik düşmanlık dairesini genişletmektedir. Batı Şeria bölgesinde cinayet operasyonları düzenliyor. Mescidi Aksa'ya baskınlar düzenliyor. Şimdi de kardeş Suriye'nin topraklarına rastgele hava saldırıları düzenlemiştir." dedi. 

Kasım, işgal terörünün böyle bütün alanlara uzanan saldırgan tutumu karşısında, onun bu saldırganlığının önüne geçilebilmesi için birlikte ve ortak tavır sergilenmesine ihtiyaç olduğunu vurguladı. 

İşgal güçlerinin dün akşam Suriye'ye yönelik olarak savaş uçaklarıyla gerçekleştirdikleri hava saldırısında üç asker hayatını kaybederken üç kişi de yaralanmıştı. 

Suriye Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada akşam 20.50 civarında, düşman İsrail'in Beyrut'un doğu yönünden Şam kırsalında bazı noktaları hedef alarak füze saldırıları düzenlediği, bununla eş zamanlı olarak da deniz tarafından Tartus Vilayeti'nin güney kısmını hedef alan saldırı düzenlendiği bilgisi verilmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar