Hasan Nasrallah: Direnişin 2000'deki Zaferi Büyük İsrail Projesini Sona Erdirdi

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Pazartesi gecesi yaptığı konuşmada, ''Direnişin 2000'deki zaferi Büyük İsrail projesini sona erdirdi.'' dedi. 

Görüntülenme: 385 Tarih: 23 Ağustos 2022 07:19
Hasan Nasrallah: Direnişin 2000'deki Zaferi Büyük İsrail Projesini Sona Erdirdi

İRNA'nın haberine göre, Hizbullah'ın kuruluşunun 40. yıl dönümü "Erbeun Rabi'a" festivalinin kapanış töreninde konuşan Seyyid Hasan Nasrallah şöyle dedi: 2000 zaferinin Büyük İsrail projesini sona erdirdiği ve yenilmez orduyu mağlup ettiği için, 1982 öncesi ve sonrası direniş faaliyetleri arasında derin bir bağlantı var.'' 

Nasrallah, "Hizbullah güçleri İmam Humeyni'yi (ra) ve hayatını takip ediyor ve onu mevcut dönemde Hizbullah'ın en büyük ilham kaynağı olarak görüyor.'' dedi.

Pazar gecesi Siyonist medya Lübnan Hizbullahı'nın saldırılarından korktukları için işgal altındaki toprakların kuzeyinde Siyonist rejimin çağrısı üzerine bir acil durum ilan edildiğini  yazdı.

Siyonist medyanın haberlerine göre, önümüzdeki günlerde Siyonist rejim güçlerinin kitlesel çağrıları devam edecek.

İşgal rejimi medyasının duyurduğuna göre, Hizbullah'ın Lübnan ile deniz sınırlarının çizilmesini imzalamadan önce düşmanca operasyonlar yürütme girişiminde bulunabileceğinin çağrısında bulunan Siyonist rejim bölgede alarm durumu ilan etti.

Siyonist ordunun çağrısı, Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah'ın Siyonist rejime yönelik uyarısından birkaç gün sonra geldi.

Nasrallah bu uyarısında barış ya da gerilim denklemine vurgu yaparak, "Lübnan hükümetinin talepleri gerçekleşirse barışa, Lübnan hak ettiği haklara kavuşmazsa gerilime doğru ilerleriz" dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri ayrıca Lübnan hükümetinden gaz sahasını ve Lübnan sınırlarını ve Amerikalı arabulucuyu görmezden gelmesini istedi ve ‘ABD'nin Lübnan elçisi zaman kaybetmekten başka bir şey yapmamış ve aslında fırsatını da kaybetmiştir’ ifadelerinde bulundu.

Nasrallah, ''Gelecekteki görevlerimizden biri Lübnan'ın topraklarını, insanlarını ve servetini korumak için caydırıcılık denklemleri oluşturmaktır'' dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri ayrıca şöyle dedi: ''Filistin meselesi bu milletin dininin, kültürünün, itibarının ve onurunun bir parçasıdır ve ondan vazgeçmeye, tarafsızlığa ve geri çekilmeye yer yoktur.''

Hizbullah Genel Sekreteri Suriye meselesine de temasla, ''Suriye, direniş ekseninin temeli, istikrarın cephesi ve ırkçı İsrail'in şartlarına teslim olmaya muhalefettir.'' dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri, bu hareketin Yemen, Irak ve Afganistan başta olmak üzere bölgenin mazlum halklarının her zaman yanında olduğunu ve bundan sonraki aşamada da bu desteğin devam edeceğini vurguladı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri İran İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei'nin  Hizbullah'a her zaman özel ilgi gösterdiğini ve o  40 yıl boyunca nazik, bilge ve cesur bir baba gibi kendilerini asla terketmediğini söyledi. 

parstoday

Yorumlar