İbrahimiyye Koleji Irkçı Rejimin Baskılarına Direnmeye Devam Ediyor

İşgal altındaki Kudüs'ün Tur kasabasının Es-Savane Mahallesi'nde yer alan İbrahimiyye Koleji bugün (27 Ağustos Cumartesi) yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerine öğretim programlarını dağıttı. 

Görüntülenme: 71 Tarih: 27 Ağustos 2022 07:17
İbrahimiyye Koleji Irkçı Rejimin Baskılarına Direnmeye Devam Ediyor

İşgal rejiminin Kudüs'teki eğitim öğretim programının "İsraillileştirilmesi" için yaptığı tüm baskılara direnen kolej yeni dönemde de öğrencilerine daha önce uygulanan Filistin programını dağıttı. 

Öğrenci velileri sabahın erken saatlerinde İbrahimiyye Koleji'nin önünde, işgal rejiminin eğitim öğretim programının İsraillileştirilmesi ve böylece tahsil gören çocukların bilinçlerinin de işgal edilmesi için yaptığı baskılara, dayattığı programa karşı bir gösteri düzenledi. 

İşgal güçleri daha önce Filistinlilerin Kudüs'teki özel okullarına baskınlar düzenlemiş ve aralarında İbrahimiyye Koleji'nin de yer aldığı 6 okulu ruhsatlarını iptal etmekle tehdit etmişti. 

İşgal rejimi bu okullarda kendisinin dayattığı ve Filistinli çocuklara, İsrail işgalini meşrulaştıran, Filistin davası hakkında doğru bilgiler verilmesini engelleyen, bu dava hakkında zihinlerine saçma ve çarpık bilgiler sokmak isteyen programın uygulanması için baskı yapıyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar