Siyonist Güçler Mescidi Aksa'nın Müdürü Ömer El Kisvani'yi Esir Aldı

İsrail işgal güçleri bugün (19 Eylül Pazartesi) sabah Mescidi Aksa'nın Müdürü Ömer El-Kisvani'yi işgal altındaki Kudüs'ün doğu kesiminde yer alan Tur beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.  

Görüntülenme: 45 Tarih: 19 Eylul 2022 05:40
Siyonist Güçler Mescidi Aksa'nın Müdürü Ömer El Kisvani'yi Esir Aldı

Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi'nden bir kaynak işgal polisinden ve istihbaratından kalabalık bir grubun Şeyh Kisvani'nin Tur beldesindeki evine baskın düzenlediğini, kendisini eve çağırdığını, cep telefonlarına ve bilgisayarlarına el koyduğunu sonra kendisini Kudüs'teki soruşturma merkezine götürdüğünü ifade etti. 

Aynı kaynak, Kisvani'nin evinin basılmasının ve kendisinin gözaltına alınmasının, siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa'ya yahudilerin dini kıyafetleriyle ve şofar adı verilen boynuzlarıyla geniş çaplı baskınlar düzenlemeye hazırlandıklarına dair açıklamaların yapılmasından sonra gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Kisvani, işgalcilerin bu baskınlarına karşı Mescidi Aksa'ya sahip çıkılması çağrıları yapmıştı.

Kisvani'ye, bir süre önce işgal istihbaratından, Mescidi Aksa'nın korunması yönündeki çağrılarının ve İsrail işgal hükümetini rahatsız eden açıklamalarının devam etmesi durumunda kendisinin Mescidi Aksa'dan uzaklaştırılacağına dair tehditlerde bulunulduğu belirtildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar