Hamas'tan Taziye Mesajı

 

Görüntülenme: 97 Tarih: 10 Ekim 2022 19:51
Hamas'tan Taziye Mesajı

İşgal güçlerinin 28 Eylül'de Cenin Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskında ağır yaralandığı için bugün (10 Ekim Pazartesi) 12 yaşında hayatını kaybeden Mahmud Muhammed Halil Semudi isimli çocuk için taziye mesajı yayınlayan İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının şehitlerin fedakarlıklarından direniş ve kararlılık konusunda ilham aldığını, şehitlerin kanlarının kurtuluş ve dönüş yolunu aydınlatan kandiller olduğunu dile getirdi. 

Hamas açıklamasında Mahmud Semudi isimli çocuğun ve işgal güçlerinin vahşi saldırılarına hedef olan diğer Filistinli çocukların kanlarının heder olmayacağını, çocuk büyük, kadın erkek tüm Filistinli şehitlerin Filistin vatanının haritasını çizdiğini, işgalcilerin de onların lanetlerine uğrayacaklarını ifade etti. 

Filistin Sağlık Bakanlığı 12 yaşındaki Mahmud Muhammed Halil Semudi'nin 28 Eylül tarihinde Cenin Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırı esnasında aldığı ağır yaranın tesiriyle bugün hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Bugün hayatını kaybeden çocuğun yaralandığı saldırıda 4 Filistinli genç şehit edilirken 44 Filistinli de yaralanmıştı. Bugün olayda yaralananlardan olan bir çocuğun daha hayatını kaybetmesiyle söz konusu baskın ve saldırı yüzünden şehit edilenlerin sayısı 5'e çıkmış oldu. 

İşgal güçleri, 28 Eylül sabahı Cenin Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskında adeta kan kustu ve her tarafa ateş yağmuru yağdırarak 4 kişinin şehit olmasına, 44 kişinin de yaralanmasına sebep oldular. Filistin Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada yaralılardan bazılarının durumlarının çok ağır olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar