On Binler Gazze'de Mescid-i Aksa İçin Meydanlara İndi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Mescid-i Aksa’ya ve Batı Şeria’daki intifadaya destek olmak, şehit Uday Et-Temimi’nin kahramanlığını övmek için Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Kampı’nda düzenlediği yürüyüşe binlerce kişi katıldı. 

Görüntülenme: 105 Tarih: 22 Ekim 2022 19:45
On Binler Gazze'de Mescid-i Aksa İçin Meydanlara İndi

Yürüyüşe katılanlar Cuma namazının ardından Cibaliya Kampı’ndaki camilerden hareket ederek miting alanında toplandı ve Batı Şeria şehitlerini öven pankartlar taşıdı.
 

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyesi Süheyl El-Hindi, elindeki basit silahla işgal askerleriyle çatışan şehit Uday Et-Temimi’nin kahramanlığına övgüde bulundu.
 

Şehit Uday Et-Temimi’nin Batı Şeria’daki devrimci gençlere ilham vereceğini söyleyen El-Hindi, şehit Et-Temimi’nin ruhuna ve Filistinli direnişçiyi koruyan Şufat Kampı’na selamlarını gönderdi.
 

Cenin ve Nablus’un şehit Et-Temimi’nin mücahitlere verdiği sözü yerine getireceğini belirten El-Hindi, Gazze Şeridi’ndeki mücahitlerin silahlarının Batı Şeria’daki ve 1948’de işgal edilen topraklardaki mücahitlerin silahlarıyla kucaklaşacağını, çok yakında Mescid-i Aksa’ya fatihler olarak gireceklerini söyledi.
 

Şehit İbrahim En-Nablusi’nin annesi de telefon bağlantısıyla katıldığı mitingde yaptığı konuşmada, şehit annelerinden sabretmelerini istedi ve şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını, işgale karşı zaferin bedeli olacağını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar