Nasrallah Gündemi Değerlendirdi (Video)

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, terör örgütü IŞİD'in İran'ın Şiraz kentinde korkunç bir katliam gerçekleştirdiğini belirtti. 

Görüntülenme: 463 Tarih: 28 Ekim 2022 08:19
Nasrallah Gündemi Değerlendirdi (Video)

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün yaptığı açıklamada gündemdeki konuları değerlendirdi. 

İran'daki terör saldırısına değinen Hasan Nasrullah, terör örgütü IŞİD'in İran'ın Şiraz kentinde korkunç bir katliam gerçekleştirdiğini belirterek, "Bu acı olaydan dolayı İmam Hamanei başta olmak üzere, İran halkı, hükümeti ve terör mağdurlarının ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz." dedi.

"Emin olun ki, İran'daki kaosu yönetenler, Şiraz'daki olayın arkasındadır." diyen Hasan Nasrullah, şunları kaydetti:

"Birçok IŞİD liderinin Suriye ve Irak'tan Afganistan'a güvenli bir şekilde transferini kimin kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz. Suriye ve Irak'ta kendisine verilen görevi yerine getiren terör örgütü IŞİD'e yeni konumunda yani Afganistan'da ABD tarafından başka bir görev verilmiştir."

Eski Kudüs Gücü Komutanı Şehit Kasım Süleymani ve eski Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Şehit Ebu Mehdi el-Mühendis'in terörle mücadeledeki rolünü takdir eden Nasrullah, "Bölgemizde birçok kişinin yaptığı büyük cihadın önemi hakkında farkındalığı ve anlayışı artırmalıyız.

Komutanları şehit Kasım Süleymani ve El-Mühendis olan bu büyük cihadın en güçlü destekçisi İran İslam Cumhuriyeti'dir." değerlendirmesinde bulundu. 

Hasan Nasrallah, Siyonist İsrail ile Lübnan arasında deniz sınırı çizimine ilişkin anlaşma hakkında, "Hizbullah'ın Siyonist Rejim ile Sınır belirleme konusundaki görevi sona ermiştir. Sınır belirleme davasında elde edilen şey, Lübnan hükümeti, milleti ve direnişinin büyük zaferdir.

Bugün Siyonist Rejim ile imzaladığımız belge uluslararası bir belge değildi bir sınır belirle belgesiydi. Normalleşme konusuyla ilgili yapılan her türlü iddia temelsizdir." diye konuştu.

tesnim

Yorumlar