Nasır El Hedmi'den Önemli Açıklamalar

Yahudileştirmeye Karşı Kudüs Komitesi Başkanı Nasır El-Hedmi yahudi yerleşimcilerin ve onları himaye eden işgal güçlerinin Mescidi Aksa baskınlarını önlemenin en etkili yolunun ribat yani burada bulunmak ve yalnız bırakmamak olduğunu dile getirdi.  

Görüntülenme: 59 Tarih: 11 Kasım 2022 19:29
Nasır El Hedmi'den Önemli Açıklamalar

Hurriya News'in yayınladığı habere göre El-Hedmi yaptığı basın açıklamasında, işgal güçlerinin Mescidi Aksa'yla ilgili planlarının önüne geçilmesi için buraya seferlerin ve burada ribat tutanların sayısının artırılması çağrıları yaptı. 

El-Hedmi, işgal rejiminin tüm ihlallerine ve İslam'ın mukaddes mekanlarına yönelik saldırılarına rağmen Filistin halkının kararlı duruşunun kırılamayacağını dile getirdi. 

El-Hedmi, işgal hükümetinin yahudi yerleşimcileri sürekli Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik etmekteki amacının burayla ilgili yahudileştirme planlarının şartlarını oluşturmak olduğunu vurguladı. 

El-Hedmi, işgal rejiminin bir emrivaki oluşturmak ve Mescidi Aksa üzerinde tam bir egemenlik sağlayabilmek için bu konuda son derece ısrarlı davrandığına dikkat çekti. 

İşgal rejiminin sık sık murabıtları ve namaz kılanları Mescidi Aksa'dan uzaklaştırmaya çalıştığını hatırlatan El-Hedmi, işgal rejimindeki son seçimlerin işgal toplumunun ırkçı bir toplum olduğunun ve gittikçe de fanatikleştiğinin en açık göstergesi olduğuna işaret ederken, ABD'nin Kudüs'te elçilik açmasının da işgalcinin burası üzerindeki egemenliğine meşruiyet kazandırma amaçlı olduğunu dile getirdi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar