Siyonist Yazardan Medya Savaşı İtirafı

Siyonistler, çeşitli olayların anlatılması da dahil bilinç ve kamuoyu düzeyindeki savaşı düşmanlarına kaptırdıklarını ve sosyal medyanın İsrail'in cinayetlerini ifşa etmek için önemli bir platform haline geldiğini itiraf ediyor. 

Görüntülenme: 265 Tarih: 20 Kasım 2022 15:53
Siyonist Yazardan Medya Savaşı İtirafı

Siyonist bir yazar, "Israel Times" internet sitesinde bir makale yayınlayarak, işgalci rejimin "Anlatı, bilinç ve kamuoyu savaşı"ndaki başarısızlıklarından bahsetti.

İsrailli bir yazar, siyaset ve güvenlik alanında öğretim görevlisi olan Moşe Rivani, kaleme aldığı makalede şöyle diyor: "İsrail'in davranışının saçmalığını ortaya koyan ve dünyaya İsrail askerlerinin kötü imajını gösteren birçok olay var. Bunlardan biri de masum barış aktivistlerini körü körüne vuran askerler imajıdır. Düşmanlarıyla başa çıkmak için askeri bütçesine yatırım yapmaya devam eden İsrail, insan hakları örgütleriyle ilgilenmek için bilinçlendirme ve kamuoyu alanındaki ihtiyaçlarını ihmal etmiş ve bu konu İsrail'in savaş alanındaki şartlarını doğrudan etkilemiştir."

İsrailli yazar, yazısının devamında şöyle dedi: "Gerçek şu ki, İsrailliler henüz hikaye ve olay anlatımları alanında asimilasyon ve koordinasyona bile yaklaşamadılar. Öyle ki bu, onlara karşı propagandanın sosyal medyada açıkça görülmesi ve askeri çatışmanın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir."

Siyonist yazar Moşe Rivani, "Sosyal ağ çağında İsrail, sürekli genişleyen bir düşmanvari bir propagandaya maruz kalıyor. İsrail düşmanları medyayla birlikte dünya kamuoyunu da bu rejime karşı kışkırtıyor. Bu arada İsrail fiilen Filistinlilere bilinç ve kamuoyu alanı vermiş durumda ve onlar sosyal medya aracılığıyla tüm hafta boyunca bu alanda mücadele etmekle meşguller. İsrail'e yönelik bu propagandaya ilişkin son dava ise Amerikalı-Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile suikastıydı." dedi.

Siyonistlerin bu itirafları, Filistinlilerin İsrail düşmanına karşı medyadaki propagandalarının ve faaliyetlerinin kamuoyunun ve anlatıların savaş alanı haline geldiğini ve artık kameranın bazen mermilerden daha etkili bir silah olarak görüldüğünü gösteriyor.

rasthaber

Yorumlar