Korsan İsrail'den İki Şehit Babası Fethi Hazim'e Suikast Girişimi

İki şehit babası ve Cenin'deki arananların önderi Fethi Hazim'in ailesi, işgal rejiminin onu virüs yoluyla hasta ederek öldürme girişiminde bulunmakla suçladı.  

Görüntülenme: 60 Tarih: 09 Ocak 2023 13:41
Korsan İsrail'den İki Şehit Babası Fethi Hazim'e Suikast Girişimi

Filistin El-Yevm isimli tv kanalı aile kaynaklarına dayanarak verdiği haberde Ra'd ve Abdurrahman Hazim isimli iki şehidin babası Fethi Hazim'in işgal güçleri tarafından bırakılmasından birkaç gün sonra sağlığı ani bir şekilde bozulduğu için Ramallah'taki Danışma Hastanesi'ne kaldırıldığına dikkat çekti. 

Hazim'in bedeninde yaralar ve şişmeler meydana geldiği ve tıbbi tahlillere göre kanında zehirlenme olduğu tespit edildi. Durumunun da her geçen gün kötüleştiğine dikkat çekildi. 

Fethi Hazim'i hastaneye kaldıran kardeşi Emin Hazim, doktorların onun hastalığına kesin bir teşhis koyamadıkları için tedavisi hakkında da nasıl bir yol izleyeceklerini bilemediklerini, bütün bedeninde yaralar çıktığını ve kanında zehirlenme olduğunu belirtirken onun hayatından tamamen işgal rejiminin sorumlu olduğuna dikkat çekti. 

İşgal rejiminin daha önce birçok Filistinli dava önderini zehirleme yoluyla öldürdüğü ve öldürme teşebbüsünde bulunduğu biliniyor. Filistin davasının öncüsü Yasir Arafat'ın zehirleme yoluyla öldürüldüğü tahmin ediliyor. Hamas lideri Halid Meşal'e de Ürdün'ün başkenti Amman'da zehirleme yoluyla suikast teşebbüsünde bulunulmuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar