Gasıp İsrail Mesafir Yatta Bölgesi Halkını Sürgün Etmeyi Planlıyor

Sınır Tanımayan Doktorlar Teşkilatı siyonist işgal rejiminin, Filistin'in Batı Şeria bölgesinin güney kesimindeki El-Halil şehrinin güneyinde yer alan Mesafir Yatta bölgesinde evleri bulunan 1000 Filistinliyi bölgeden sürgün etme planını kınadı.  

Görüntülenme: 60 Tarih: 20 Ocak 2023 13:13
Gasıp İsrail Mesafir Yatta Bölgesi Halkını Sürgün Etmeyi Planlıyor

Sınır Tanımayan Doktorlar ekibinin başkanı David Cantero Perez dün (19 Ocak Perşembe) yaptığı açıklamada, "Bu adım hemen ardından Mesafir Yatta'nın tüm ahalisinin olmasa da büyük çoğunluğunun sürgün edilebileceği endişesi vermektedir. Bütün bu aileler nereye gidecek? Böyle bir şey kesinlikle kabul edilemez!" diye konuştu. 

Teşkilat İsrail işgal rejiminin Mesafir Yatta ahalisine, orayı terk etmeleri için sürekli baskı yaptığına bu amaçla da evlerini yıktığına, değişik yerlere askeri kontrol noktaları kurduğuna, mal varlıklarını ve araçlarını gasp ettiğine, dolaşım yasakları uyguladığına ve bunların dışında muhtelif baskı uygulamalarına başvurduğuna dikkat çekti. 

Sınır Tanımayan Doktorlar Teşkilatı'nın tespitlerine göre işgal rejiminin bölgedeki baskı ve şiddet uygulamaları son aylarda daha da arttı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar