Hamas'tan Mescid-i Aksa Açıklaması

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Kudüs kentindeki sözcüsü Muhammed Hammade, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik uygulamalarının Mescid-i Aksa’nın yavaş yavaş Yahudileştirilmesini ve emrivaki yoluyla Müslümanlar ve Yahudiler arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölünmesini hedeflediğini söyledi. 

Görüntülenme: 47 Tarih: 22 Ocak 2023 13:30
Hamas'tan Mescid-i Aksa Açıklaması

Hammade, Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’yı savunmanın Kudüslüler ve tüm Filistinliler için değişmez bir ilke olduğunu dile getirerek, Filistin halkının işgal sona erip Kudüs ve Mescid-i Aksa özgürlüğe kavuşana kadar direnişini sürdüreceğini ifade etti.
 

Mescid-i Aksa’daki “Büyük Fecir” faaliyetlerine katılmaya davetin işgal rejimine Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğu mesajını verdiğini bildiren Hammade, söz konusu faaliyetlerin işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarını hayata geçirmelerine engel olduğunu belirtti.
 

Hammade, Mescid-i Aksa’da kılınan Cuma namazına çok sayıda kişinin katılmasının Filistin halkının Mescid-i Aksa’yı savunmaya devam edeceğini gösterdiğini söyledi.
 

Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarını önlemek için işgal güçlerinin çeşitli engeller çıkardığına dikkat çeken Hammade, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmak istediğini kaydetti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar