Kassam Tugayları Siyonist Orduya Ait Bir İha'yı Ele Geçirdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'nın siyonist işgalcilerin son saldırılarında onlara ait bir insansız hava aracını kontrol altına aldığı ve teçhizatında yer alan çok hassas bilgileri ele geçirdiği açıklandı.  

Görüntülenme: 395 Tarih: 30 Ocak 2023 08:20
Kassam Tugayları Siyonist Orduya Ait Bir İha'yı Ele Geçirdi

Kassam Tugayları web sitesinde yayınladığı açıklamasında, "Allah'ın yardım ve tevfikiyle Şehit İzzettin Kassam Tugayları işgal güçlerinin 5 Receb 1444/ 27 Ocak 2023 Cuma sabahı düzenledikleri son saldırı esnasında, Gazze sahasında siyonistlerin oldukça önemli bir insansız hava aracını ele geçirmiştir." ifadesine yer verildi. 

Kassam Tugayları açıklamasında, mühendislerinin ele geçirilen araçta bulunan ve işgal ordusu açısından büyük önem arzeden hassas bilgileri ortaya çıkarmayı başardıklarına dikkat çekti. 

Kassam Tugayları'nın açıklamasından sonra işgal ordusu adına açıklama yapan bir kişi de Gazze'ye yönelik operasyonları esnasında bir insansız hava araçlarının kaybolduğunu teyit etti. 

İşgal ordusu radyosunun haberinde, bazı önemli bilgilerin ele geçirilmesinden endişe edildiğine dikkat çekildi. 

İşgal güçleri, geçtiğimiz perşembe günü Cenin'de 10 kişinin şehadetine sebep olan bir katliam gerçekleştirmelerinden sonra ertesi gün yani Cuma sabahı da Gazze'ye hava saldırısı düzenlemiş, direniş güçleri de bu saldırıda işgal rejiminin uçaklarına, hava araçlarına ve Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerine füzeler atmışlardı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar