Siyonist Askerler Sahur Vakti Evlere Baskın Düzenledi

Mübarek Ramazan ayında şeytanların bağlandığı her ne kadar hadiste ifade edilse de, siyonist katiller bağlanmadığı sürece onların yerini dolduruyor ve Filistin'deki Müslümanların huzur ve güven içinde bir Ramazan geçirmelerine fırsat vermiyorlar. 

Görüntülenme: 314 Tarih: 29 Mart 2023 06:01
Siyonist Askerler Sahur Vakti Evlere Baskın Düzenledi

İşgalci siyonistler Ramazan ayında Filistinlilerin evlerini basmak için özellikle sahur vaktini seçiyor ve onların oruç için hazırlanmalarına fırsat vermemeye çalışıyorlar. Bu uygulamaları onların, Müslümanların dinlerine ve dini duyarlılıklarına karşı da özellikle savaş halinde olduklarını göstermesi açısından dikkat çekiyor. 

Bugün (29 Mart Çarşamba) de Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde tam sahur vaktinde düzenledikleri baskınlarda evlerde geniş çaplı aramalar yaparak eşyalara büyük miktarda zarar verdikleri gibi birçok kişiyi de gözaltına aldılar. 

Filistin'in Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Nablus'ta işgal güçleri Abdullah Kasım Ebu Safi isimli gencin Doğu Kabristanı civarında bulunan evine baskın düzenleyerek arama yaptıktan sonra kendisini gözaltına aldılar. 

İşgalci askerler yine Nablus'a bağlı Eski Asker Mülteci Kampı'na baskın düzenledi ve bir genci evini kuşatmaya alarak esir ettiler. İşgalci askerlerin gencin babasını da esir almak istedikleri ancak bunu başaramadıkları belirtildi. 

Nablus'taki Filistin Kızılayı yetkilileri ekiplerinin şehirde mermiyle hafif yaralanan bir gence müdahale ettiklerini ve tedavisinin sahada yapıldığını dile getirdiler. İşgal güçleri baskın sırasında keskin nişancılarını da evlerin çatılarına yerleştirdiler.

Baskın yüzünden çıkan çatışma esnasında Filistinli gençler de işgalci askerlerin üzerine el yapımı patlayıcılar attılar.

Nablus merkezli Aslanlar Yuvası grubu, mücahitlerinin işgal güçlerine karşı durduğunu ve onlarla çatışmalara girdiğini dile getirdi. 

İşgal güçleri ayrıca Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan El-Halil'in İzna kasabasına ve orta kesiminde yer alan Eriha'nın El-Avca, Ramallah'ın da Beyt Rima kasabasına da baskınlar düzenleyerek iki genci gözaltına aldılar. 

Batı Şeria'ın kuzey kesiminde yer alan Cenin'in güneyindeki Kabatiye kasabasına düzenlenen baskında gençler işgal güçlerine karşı durarak onları taşlarla ve patlayıcılarla hedef aldılar. Bu bölgede ayrıca Zebadin kasabasına baskın düzenledikleri bildirildi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar