Filistin Direniş Grupları Azerbaycan Yönetimine Tepki Gösterdi

Filistinli direniş grupları, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin işgal altındaki Filistin'de büyükelçilik açmasını Tel Aviv'in İran'ın nükleer programına karşı koymadaki başarısızlığının devamı olarak değerlendirdi ve Azerbaycan Cumhuriyeti halkını bu eylemi reddetmeye çağırdı. 

Görüntülenme: 303 Tarih: 30 Mart 2023 06:03
Filistin Direniş Grupları Azerbaycan Yönetimine Tepki Gösterdi

Hamas sözcüsü Hazem Kasım, El-Alam kanalına şunları söyledi:

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin bu davranışı, bu kutsal şehirde halkımızın ve onların devredilemez haklarının ihlalidir. Bu şehir Filistinlidir, Araptır, Müslümandır ve öyle kalacaktır. Azerbaycan Cumhuriyeti'nin bu eylemden geri çekilmesini rica ediyoruz, aksi takdirde bu Filistin milletine yönelik açık bir saldırganlık olacaktır.

İslami Cihad hareketi sözcüsü Davud Şahab da El-Alam muhabirine şunları söyledi:

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin bu eylemini kınıyor ve "İsrail'in bölgede istikrarı bozmak ve güvensizlik yaratmak amacıyla İran İslam Cumhuriyeti'ni çevreleyen ülkelerde kendine yer aradığına" inanıyoruz.

Gözlemciler, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin işgal altındaki topraklarda büyükelçilik açmasının bu ülke için bir sonuç getirmeyeceğine inanıyor. Daha önce bazı Arap ülkelerinde görüldüğü gibi, Azerbaycan Cumhuriyeti hükümeti ve halkına hiç bir getirisi olmayacaktır çünkü, yalnızca kendi çıkarlarını gözeten bu ırkçı rejimin bataklığına düştüğünde anlayacağı tarihi bir hatadır.

parstoday

Yorumlar