Şeyh İkrime Sabri: Siyonistler Mescid-i Aksa'ya Büyük Bir Tuzak Hazırlıyor

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Yahudilerce kutlanan Pesah (Hamursuz) Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa’yı hedef alan büyük bir tuzak hazırladıkları uyarısında bulundu. 

Görüntülenme: 315 Tarih: 02 Nisan 2023 06:39
Şeyh İkrime Sabri: Siyonistler Mescid-i Aksa'ya Büyük Bir Tuzak Hazırlıyor

Şeyh İkrime Sabri, bugün (1 Nisan Cumartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgalcilerin Mescid-i Aksa için büyük bir tuzak hazırladıklarını ve önümüzdeki Çarşamba günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip avlusunda kurban kesmeyi planladıklarını söyledi.
 

Yahudi yerleşimci örgütlerinin sınırlarını çok aştıklarını ve Mescid-i Aksa’ya tüm kapılarından girmek istediklerini bildiren Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa’da kurban kesme çağrılarının Yahudi yerleşimcilerin yeni ve tehlikeli bir eylem hazırlığı içinde olduklarına işaret ettiğini belirtti.
 

İşgalcilerin Mescid-i Aksa’yı hedef almalarının amacının Kudüs’ü dünyadaki tüm Yahudilerin başkenti haline getirmek olduğuna dikkat çeken Şeyh İkrime Sabri, aşrı sağı memnun etmek için yapılanların sorumluluğunun tamamen işgal rejimi hükümetine ait olduğunu ifade etti.
 

Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin namaz kılanlara ve itikaf ibadetini yerine getirenlere saldırarak Mescid-i Aksa’yı çatışma alanı haline getirdiğini kaydetti.
 

İşgal yönetiminin Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da gerginliği tırmandıracak adımlar attığını söyleyen Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in emriyle Filistinlilere yönelik provokatif saldırılar gerçekleştirirken Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin verdiğine işaret etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar