Siyonist Güçler İki Filistinliyi Şehit Etti

Bugün (11 Nisan Salı) akşama doğru siyonist işgal güçlerinin Filistin'in Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Nablus'un Deyru'l-Hatab beldesinde düzenledikleri saldırıda iki kişi şehit edilirken, üçüncü kişi de yaralandı.  

Görüntülenme: 586 Tarih: 12 Nisan 2023 10:09
Siyonist Güçler İki Filistinliyi Şehit Etti

Siyonistlere ait Walla haber sitesinin yayınladığı habere göre, işgal askerleri Nablus yakınlarındaki Alon Morye yahudi yerleşim merkezi civarında Filistinli iki direnişçiye pusu kurdu ve yaklaştıkları sırada üzerlerine ateş ederek ikisini de öldürdüler. 

Söz konusu site işgal askerlerinin iki adet M16 tipi silahla bir tabanca ele geçirdikleri iddiasında bulundu. 

Filistin kaynakları ise henüz siyonistlere ait haber kaynaklarının verdiği bilgileri teyit eden bir bilgi vermedi. Ancak işgal güçlerinin adı geçen beldede bir silahlı saldırı düzenledikleri ve en az bir kişinin yaralı olarak hastaneye ulaştırıldığı bilgisi verildi. Bununla birlikte işgalci askerlerin saldırının düzenlendiği yere ilk yardım ekiplerinin yaklaşmasına izin vermediğine dikkat çekildi. 

İşgal güçleri bugün öğle saatlerinde de Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan El-Halil'in Eski Şehir mıntıkasında bir Filistinli genci yaraladıktan sonra esir almıştı. Yerel kaynaklar, işgalci askerlerin Er-Recbi ailesinden bir genci Eski Şehir mıntıkasındaki Es-Selayime Mahallesi'ne kurulan askeri kontrol noktasında şiddetle darp ederek yaraladıktan sonra ambülansla götürdüklerini dile getirdi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar