Halid Kaddumi: Siyonist Rejim Hiçbir Anlaşmaya Bağlı Kalmıyor

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın İran'daki temsilcisi, düşman Siyonist rejimin her zamanki alışkanlığı gereği hiçbir anlaşmaya veya sözleşmeye bağlı kalmadığını vurguladı. 

Görüntülenme: 64 Tarih: 12 Mayıs 2023 04:57
Halid Kaddumi: Siyonist Rejim Hiçbir Anlaşmaya Bağlı Kalmıyor

İRNA'nın bildirdiğine göre Halid Kaddumi Siyonist rejimin son dönemdeki cinayetlerine atıfta bulunarak, "Netanyahu bir kez daha siyasi kazanımlar elde etmek ve Siyonist rejimin güçsüz koalisyon kabinesinin ihtilafları da dahil olmak üzere kendi iç krizlerinden kaçmak, Kudüs Şerif ve Mescid-i Aksa'daki veya 1948'de işgal altındaki toprakların mevcut durumundan kaçmak için bir cinayet işleyerek Filistinlilerin kanını dökmeye başvurdu." Dedi.

Kaddumi, bu sefer Netanyahu ve Siyonist kabinenin Gazze Şeridi'ndeki hedeflerinin kadın, çocuk ve siviller olduğunu belirterek, bu rejimin yerleşim bölgelerini bombaladığını ve bunun sonucunda aralarında direniş komutanlarının da bulunduğu 25'ten fazla şehit verildiği ve onlarca kişinin yaralandığını ifade etti.

Hamas'ın İran temsilcisi, Siyonist düşmanla savaşın devam ettiğini ve "Ortak Direniş Odası", direnişin bir dizi üst düzey komutanının öldürülmesine yanıt olarak "Özgürlerin İntikamı" operasyonunun başladığını bir bildiriyle duyurdu.

Direniş gruplarının sahada ve siyasi alanda tek bir pozisyona sahip olduğunu ve düşmanın cinayetlerine ortak şekilde karşılık vereceklerini vurgulayan Kaddumi, düşmanla savaşın ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini belirleyecek olanın ise direniş olduğunu vurguladı.

parstoday

Yorumlar