Hamas Lideri Haniyye Bayrak Yürüyüşünü Değerlendirdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Kudüs’te düzenlenen Bayrak Yürüyüşü için güneyinden kuzeyine güçlerini seferber etmesinin işgal rejiminin güvenlik yönünden yaşadığı zayıflığın göstergesi olduğunu ifade etti. 

Görüntülenme: 339 Tarih: 19 Mayıs 2023 15:19
Hamas Lideri Haniyye Bayrak Yürüyüşünü Değerlendirdi

Heniyye, dün (18 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, “Topraklarımız üzerinde dalgalanan Filistin bayrağı vatanın ve meşru sahiplerinin kimliğini gösteriyor” dedi.
 

İşgalcilerle mücadelenin devam ettiğine işaret eden Heniyye, Filistin halkının hesabı topraklarını ve Kudüs’ü işgalden kurtararak ve mültecilerin vatanlarına dönmeleriyle kapatacağını söyledi.
 

Hâlihazırda yaşananların dini ve milli boyutlarıyla mücadelenin doğasını açıkladığını dile getiren Heniyye, Eski Belde semtinin işgal güçleri tarafından giriş ve çıkışa kapatılmasının Yahudi yerleşimcilerin Kudüs halkının direnişinden duydukları korkuyu yansıttığını belirtti.
 

İşgal güçleri, fanatik Yahudi cemaatleri tarafından dün düzenlenen Bayrak Yürüyüşü dolayısıyla Kudüs’te yoğun güvenlik önlemleri aldı ve işgalcilerin provokatif etkinliğinin güvenliğini sağlamak üzere kente 3 bin ek asker gönderdi.
 

Filistinli ve İslami şahsiyetler işgalcilerin Bayrak Yürüyüşü provokasyonunun engellenmesi, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutulması ve Kudüs’te Filistin bayrakları taşınması çağrısında bulunmuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar