Siyonist Askerler Balata Mülteci Kampına Saldırdı: 3 Şehit

Bugün (22 Mayıs Pazartesi) sabahın erken saatlerinde, Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Nablus'un doğusundaki Balata Mülteci Kampı civarına siyonist işgal güçlerinin düzenlediği baskın esnasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 Filistinli genç şehit edilirken, 6 kişi de yaralandı.  

Görüntülenme: 35 Tarih: 22 Mayıs 2023 06:56
Siyonist Askerler Balata Mülteci Kampına Saldırdı: 3 Şehit

Filistin Sağlık Bakanlığı şehit edilenlerin 30 yaşındaki Fethi Cihad Abdüsselam Rezak, 24 yaşındaki Abdullah Yusuf Muhammed Ebu Hamdan ve 32 yaşındaki Muhammed Bilal Muhammed Zeytun olduğunu duyurdu. 

Sağlık Bakanlığı 6 kişinin de yaralı olarak hastaneye nakledildiğinin tespit edildiğini bunlardan birinin durumunun ağır olduğunu açıkladı. 

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre işgal ordusundan kalabalık bir birlik bugün sabah henüz ortalık aydınlanmaya başlamadan, çevreye yoğun bir şekilde ateş ederek Balata Mülteci Kampı'na baskın düzenledi. İşgalcilerin baskınları Filistinli gençlerle aralarında çatışmalara neden oldu ve bu çatışmalarda Filistinli gençlerden üçü şehit edilirken, en az 6'sı da yaralandı. 

Görgü tanıkları işgal güçlerinin çevredeki bazı evlerin üzerine keskin nişancılarını yerleştirdiklerini ve ambulansların olay yerine yanaşmalarını engellediklerini dile getirdiler. 

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin mülteci kampında onlarca evi bastıklarını, eşyalara zarar verecek şekilde aramalar yaptıklarını ve evlerin içinde çok büyük bir zayiata sebep olduklarını dile getirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar