Gazze Direnişi Siyonistlerin Tanklarını İmha Ediyor

Filistin direnişi Gazze içinde kendilerine göre kara operasyonu yaptıklarını zanneden işgal güçlerinin askeri araçlarını hiç beklemedikleri yerlerde pusuya düşürerek sıfır noktadan hedef almaya ve imha etmeye devam ediyor. Bu arada Gazze bölgesinden işgalcilerin kullandığı hedeflere yönelik füze saldırıları da devam ediyor.  

Görüntülenme: 639 Tarih: 09 Kasım 2023 01:08
Gazze Direnişi Siyonistlerin Tanklarını İmha Ediyor

Kassam Tugayları, mücahitlerinin işgalcilerden bir piyade birliğini Cuhru'd-Dik bölgesinde pusuya düşürdüğünü, üzerlerine omuz füzeleri attıklarını ve kendilerini sıfır noktadan hedef almak suretiyle tamamen etkisiz hale getirdiklerini bildirdi.

Kassam Tugayları bugün (9 Kasım Perşembe) sabah yaptığı açıklamada Eş-Şati Mülteci Kampı çevresinde siyonistlere ait üç askeri aracı ve bir buldozeri El-Yasin 105 füzeleriyle vurduğunu bildirdi. Daha önce yaptığı bir açıklamada da Et-Tevam bölgesinde siyonistlerin bir tanklarını El-Yasin 105 füzesiyle vurduğunu bildirmişti. 

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları da işgal altındaki Asdud şehrine füze saldırıları düzenlediğini, ayrıca Gazze şehrindeki Ensar Sitesi'nin batısında toplanan işgalci araçlarını havan toplarıyla vurduğunu bildirdi. 

Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, işgal güçlerinin 27 Ekim tarihinde karadan sızma operasyonları başlatmalarından bu yana işgalcilere ait 141 tank ve askeri aracı imha ettiğini açıkladı. 

İşgal rejimi de 7 Ekim'de başlatılan Aksa Tufanı'nın başlangıcından şimdiye kadar asker, subay ve yerleşimcilerden 1600 kişinin öldürüldüğünü 7262 kişinin de yaralandığını resmen itiraf etti. Ancak işgal ordusunun askeri kayıplarını büyük ölçüde gizlediği dolayısıyla askeri kayıplarının resmi açıklamalarda verilenlerden çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor. Askerlerden öldürülenler arasında general ve albay düzeyinde üst düzey komutanlar da bulunuyor. İşgalcilerden en az 242 kişi de Filistinli direnişçilerin elinde esir durumda. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar