Dünya Kudüs Günü'nde Türkiye'de 'Kudüs'e Doğru Yürüyüş' ve Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi (FOTO)

Türkiye'de Kudüs Haftası ve Dünya Kudüs Günü'ne denk gelen günlerde birkaç şehirde Direniş Cephesine ve Filistin Davasına gönül veren Müslümanlar tarafından 'Kudüs'e Doğru Yürüyüş Hareketi ve Zeytin Fidanı Dikme Etkinliği' düzenlendi.  

Görüntülenme: 1900 Tarih: 27 Mayıs 2020 05:54
Dünya Kudüs Günü'nde Türkiye'de 'Kudüs'e Doğru Yürüyüş' ve Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi (FOTO)

Türkiye'de Kudüs Haftası ve Dünya Kudüs Günü'ne denk gelen günlerde birkaç şehirde Direniş Cephesine ve Filistin Davasına gönül veren Müslümanlar tarafından 'Kudüs'e Doğru Yürüyüş Hareketi ve Zeytin Fidanı Dikme Etkinliği' düzenlendi.
 
Ankara, Adıyaman, Diyarbakır, Erzurum ve Adana'da düzenlenen bu etkinlik aynı zamanda başka ülkeler ile İran İslam Cumhuriyeti'nin bir çok şehrinde de gerçekleşti. Müslüman halk bu etkinliklerde Dünya Kudüs  Günü'nün önemine vurgu yaparak Siyonist rejimin ortadan kalkması için dua edip slogan attı.
 
Bu etkinlik ayrıca, rahmetli İmam Humeyni'nin 'Kudüs'ün Yolu Kerbela'dan Geçer' sözü ile Erbain yürüyüşünü temsilen Kerbela üzerinden Kudüs'ü kurtarmaya gitme idealini canlı tutmak için sembolik bir yürüyüş olarak da yapıldı.
 
Tüm dünyada İslami Direniş ve Filistin Davasına önem veren Müslümanlar toplanma noktası olarak belirlenen yerde zeytin ve elma ağacı diktiler.
 
Bilindiği üzere koronavirüsten dolayı Dünya Kudüs Günü programları bu yıl daha çok sosyal medya ve internet üzerinden yapıldı. 
Bu sembolik yürüyüş ve fidan dikme hareketi, hem Kudüs Günü'nü ihya etmek ve hem de Kudüs'e doğru sembolik bir yürüyüşü başlatmak amacıyla yapıldı. 
Dikilen zeytin ve elma fidanlarının her hafta sulama ve bakımının yapılması ve bu noktadan Peygamber Efendimiz (saa)'in sevgili torunu Hz. İmam Hüseyin'in selamlanması kararlaştırıldı. 
Ayrıca Erbaine kadar Türkiye'nin diğer illerinde de elma fidanı dikilmesi ve gelecek seneki Dünya Kudüs Günü'nde de aynı noktalara zeytin fidanlarının dikilmesi planlandı. 
Şehit Murtaza Mutahhari'nin basiretli tanımlamasıyla bugün Filistin günümüzün Kerbela'sıdır. Bu yüzden dünyanın tüm özgür ruhlu insanları ile birlikte bizler Kudüs'e Hz. İmam Hüseyin'in kanının intikamını almaya gideceğiz inşallah.
Kudüs'ümüzün Siyonist işgalden kurtarılması amacıyla başlattığımız bu yürüyüşte sizlerin de destek ve yardımını bekliyoruz. 
Bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. 
Adana'daki etkinliğe katılan müminlerden biri olan Hüseyin Ağuş bu konu hakkında sitemize duygu ve düşüncelerini anlatan şu yazıyı gönderdi: 
Gönlüm Kerbela’da Ruhum Kudüs’te
Kerbela’ya doğru attığım her adımın gönlümün gamını giderdiğini ve ruhumun mazlum Filistin için birleştici bir unsur olduğunu biliyor ve adımımı  Allah’ın adı ve Resul ve ailesine övgü ile başlayarak atıyorum. Sırtımda çantam ile yol azığı yaparken Filistin’in sırtında yüklenen ağır sorumlulukları paylaşma adına yürüyorum.
  Attığım her adımda şehitlerin mutahhar pak kanlarının Kudüs’ün geleceğini şekillendirdiğini biliyorum ve onları yad ediyorum. Kerbela yolunun Kudüs yolunun ayrılmaz bir parçası olduğunu biliyorum bir ucunda mazlum halkın feryadı bir ucunda Direniş Ruhu, bu iki feryadın adıdır Özgürlük.
  Başım dik yürüyorum izzet yolunda mazlumların feryadı misali Zeynebi yürüyorum. Evi barkı virane olmuş mazlum Filistin ve Kerbela’da çadırları yağmalanan Ehlibeyt ailesi için yürüyorum, başından vurulmuş çocuklar ile boğazından oklanmış Kerbela çocuklarını düşünüyorum. Onların feryadının biteceği ana kuzularının evlerinde şen olacağı özlemiyle yürüyorum.
  Filistin davası uğruna canından vazgeçen tüm yiğitlerin emaneti ile yürüyorum. Bir tarafta Şeyh Ahmet Yasin diğer tarafta aksakallı Mezahirlerin anısını canlı tutmak için yürüyorum. Nasırlanan  ayaklarımın acısı lanetli yahudiye taş atan nasırlı ellerle bir bütün olup Kerbela’da kızgın kumlarda yatan canların ruhları acımı dindiriyor.
Bir tarafta mazlum çocukların feryadına yetişen Kasım Süleymani diğer tarafta İmam Hüseyin'in çocuklarına su ulaştırmak isteyen Ebulfazlul Abbas'ın  bayrağı için yürüyorum.
Bir tarafta lanetli yahudiye, diğer tarafta lanetli Şimr'in zulmüne dur demek için yürüyorum. Ahiretini dünya için satan satılmış adı müslüman olanlarla, Hakk'a lebbeyk diyen bu uğurda canını cennet karşılığında satan yiğitlerin bilinmesi adına yürüyorum.
Velayet güneşinin doğacağı gün için, küfrün zelil olacağı şanlı İslam ve bağımsızlık bayraklarımızın dalgalanacağı gün için yürüyorum.
Yürüyoruz aydınlığa, ufka, geleceğe, özgürlüğe, k
amil namaza, velayete ve kurtuluşa. Selam Kudüs'e ve Kerbela'ya Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
kudusgunu.com

Yorumlar