Ankara'da Dünya Kudüs Günü Münasebetiyle Basın Açıklaması Düzenlendi (Video-Foto)

 

Görüntülenme: 948 Tarih: 15 Nisan 2023 02:23
Ankara'da Dünya Kudüs Günü Münasebetiyle Basın Açıklaması Düzenlendi (Video-Foto)

Ankara’da Dünya Kudüs Günü münasebetiyle 14 Nisan Cuma günü Ulus Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Ellerinde Şeyh Ahmet Yasin, Fethi Şekaki, Abbas Musevi, İmad Muğniye ve Kasım Süleymani gibi Kudüs şehitlerinin fotoğraflarını taşıyan Müslümanlar; ‘Kudüs Günü İslam’ın Günü’, ‘Kahrolsun İsrail Kahrolsun Amerika’, ‘Direne Direne Özgür Kudüs’e, Kudüs’e Selam Direnişe Devam, Şehitlerin Yolunu Sürdüreceğiz, Hepimiz Ahmet Yasin’iz Kasım Süleymani’yiz, Avrupa Değil İslam Birliği, Filistin Emanet Anlaşma İhanet, Hizbullah’a Hamas’a Direnişe Bin Selam, Nato’dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, Kürecik İncirlik Kapatılsın, İsrail’le Anlaşma Büyük Vebaldir sloganlarını attı.

‘Her Müslüman Bir Kova Su Dökse İsrail’i Sel Alır’, ‘Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail’, ‘Özgür Kudüs İsrail’siz Ortadoğu’ pankartlarının açıldığı eylemde, basın açıklamasını Kudüs Günü sitesi yayın yönetmeni Kemal Kemahlı okudu. Programın sonunda üstad Ersan Baydemir dua etti. 

Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli basın mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız!

Ankara Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi tarafından tertiplenen basın açıklamasına hoş geldiniz. Ramazanı şerifiniz ve Kadir geceniz mübarek olsun.

Bilindiği gibi Dünya Kudüs Günü, 1979’dan bu yana tüm dünyada Müslümanlar ve özgür ruhlu insanlar tarafından yürüyüşler, basın açıklamaları ve salon toplantılarıyla ihya edilmektedir.

Biz de bugün burada Ankara Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi adına rahmetli İmam Humeyni’nin İslam Ümmetine hediye ettiği bu aziz günü ihya etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Basın açıklamamıza verdiğiniz destekten dolayı hepinize çok teşekkür ederiz. Bu etkinlikler Kudüs’ümüzün kurtuluşu yolunda birer kilometre taşı olur inşallah.

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nü, bazı İslam ve Arap ülkelerinin gasıp İsrail ile normalleşme ve uzlaşma çabalarına girdiği ve aynı zamanda Kudüs ve Batı Şeria başta olmak üzere tüm Filistin topraklarında İntifada ateşinin yakıldığı bir dönemde ihya ediyoruz. Ayrıca korsan İsrail’in Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak bölme ve hatta yıkma planları da işlemeye devam etmektedir. Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikenin her geçen gün arttığı bir dönemden geçiyoruz. Mübarek Ramazan ayı içerisinde siyonistlerin Pesah Bayramını bahane ederek Mescid-i Aksa’ya nasıl saldırdığını, orada ibadet eden Müslümanları nasıl acımasızca dövdüklerini ve esir aldıklarını ve Gazze’yi nasıl vahşice bombaladıklarını televizyonlardan yüreğimiz kan ağlayarak seyrettik. Hiç şüphesiz Dünya Kudüs Günü, İslam’ın Günü’dür.

Dünya Kudüs Günü, İslam’ın diriliş ve direniş günüdür!

Kudüs Günü, Filistin davasının unutturulmasını önlemek için ilan edilmiştir. Mübarek Ramazan ayının son Cuma günü Dünya Kudüs Günü’dür.

Kudüs Günü, İslam ümmetinin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ümüzün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gündür.

Savaşlar, katliamlar, doğal afetler ve maneviyat erozyonuyla boğuşan coğrafyamızın hiç şüphesiz en sancılı ve kırılgan noktası, Filistin coğrafyası ve tabi ki Kudüs’ümüzdür! Sözde ‘Arap Baharı’ ile Müslümanların ve dünyadaki tüm özgürlük taraftarı insanların gündeminde geri sıralara düşürülen Filistin ve Kudüs meselesi, bugün geldiğimiz noktada yeniden insanlığın ilk ve en önemli gündem maddesi haline gelmek üzeredir ve gelmek zorundadır.

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nünde zillet dolu Abraham Anlaşması’nın tarihin çöplüğüne atıldığını ve Kudüs’ü kurtarmanın tek yolunun direnişten geçtiğini ilan ediyoruz. 

Bu vesileyle direnişçi Filistin ve Kudüs halkına ve Mescid-i Aksa’yı savunanlara selam olsun. Batı Şeria’da başlattıkları direniş ile siyonistleri korkuya sevk eden mücahitlere selam olsun.

Başta Şehit Şeyh Ahmet Yasin, Şehit Seyyid Abbas Musevi, Şehit Fethi Şekaki, Şehit İmad Mugniye, Şehit Abdulaziz er-Rantisi, Şehit Ebu Mehdi el-Mühendis ve direniş şehitlerinin seçkin yüzü  Şehit Kasım Süleymani olmak uzere tüm direniş şehitlerine ve Kudüs yolunda canını feda eden tüm mücahitlere selam olsun.

Ey Kudüs sevdalısı kardeşlerimiz!                                                                  54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın defalarca söylediği gibi, bölgemizde  Siyonizm’in uğursuz planlarına  kayıtsız kalmak, Kudüs’ün  ve  Filistin’in kurtarılması davasını diğer davaların önüne geçirmek ve İslam Birliğinin oluşması için çaba sarf etmemek  sadece işgalci siyonistleri sevindirecektir. Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyanın en temel sorununun, Büyük Orta Doğu Projesi adı altında yürütülen Büyük İsrail Projesi olduğu bir gerçektir.  İslam âlemi ve mazlum coğrafyamız her gün ağır bedeller ödemeye ve acılar çekmeye devam ediyor. Haremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail’in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor. Siyonist İsrail bir gün Gazze'ye, bir gün Batı Şeria'ya, bir gün Mescidi Aksa'ya saldırıyor. Tüm bu gelişmeleri görmezden gelen İslam ülkelerinin liderleri de birer birer siyonist İsrail ile normalleşme adımları atıyor.

İşte! Daha geçtiğimiz günlerde Azerbaycan yönetimi Tel Aviv’de büyükelçilik açarak, işgalci İsrail ile her alanda işbirliğini artırarak ve ülkesindeki direnişçi alimleri ve Müslümanları zindanlara atarak Filistin davasını bir kez daha sırtından hançerledi. Aliyev yönetimini bir an önce bu yanlıştan dönmeye ve kendi halkına zulmetmekten vazgeçmeye davet ediyoruz. 

Kardeşlerim,  Ey Filistin davasının dostları;

 Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek ancak Siyonizm’e, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel İntifada’yı başlatmakla mümkündür.

Unutmayalım ki Dünya Kudüs Günü, sadece bir anma günü değildir. Bugün, Kudüs’teki direnişe destek olma, Filistin davasına, Gazze’ye, Hamas’a, Hizbullah’a ve İslami Cihad’a  sahip çıkma günüdür.

Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur ve Kudüs, yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır. Bizler, Siyonist işgal bitmeden, sürgündeki tüm Filistinliler evlerine dönmeden, küresel emperyalizm bölgemizden kovulmadan, bölge halklarını birbirine kırdırmaya çalışan batıl  düzenler  yıkılmadan, NATO ittifakları dağıtılmadan, Korsan İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü sökülmeden, Amerikan üsleri kapatılmadan  Kudüs’ü özgürleşmiş saymayacağız.

İslam  Ümmetinin  birlik, kurtuluş ve esenliği ancak ve ancak etnik, ulusal ve mezhebi  çekişmelerden uzak durmakla  ve Kudüs gibi temel ve merkezi bir davada buluşmakla mümkündür.

Kudüs, bize izzetin teslimiyette değil, direnişte olduğunu ispatlamıştır.  O halde Kudüs’e sahip çıkmak, böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır.

Bizler, tüm İslam ülkelerinden ve ülkemizin yöneticilerinden Korsan İsrail ile olan ilişkilerini kesmelerini talep ediyoruz.

Hükümetten bu konuda acil adım bekliyoruz. Ayrıca seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde tüm siyasi partilerden seçim beyannamelerine siyonist İsrail ile tüm ilişkileri kesme ve NATO’dan çıkma taahhüdünü koymalarını talep ediyoruz.  Terör devleti İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalarda kazan-kazan esası kesinlikle söz konusu değildir. Bu anlaşmalar terörü meşrulaştırmaktır. Katil İsrail’le normalleşme, toprakları gasp edilen ve evleri yağmalanan mazlum Filistin halkı özelinde bütün Müslümanlara ihanettir. Filistinli çocukları katlederken gözünü kırpmayan, binlerce Müslümanı zindanlarda işkenceyle çürüten ve kendi menfaatleri için bölgeyi kan gölüne çeviren İsrail ile normalleşmek asla kabul edilemez. İsrail bir terör devletidir ve coğrafyamız için en büyük tehdittir.

Bu yüzden hükümetten Mavi Marmara konusunda Katil İsrail’le yapılan zillet anlaşmasını ve Siyonist İsrail devletiyle yapılan gizli –açık tüm anlaşmaları iptal etmesini ve terör devleti İsrail ile başta siyasi, iktisadi, askeri ve istihbari olmak üzere  tüm ilişkileri kesmesini istiyoruz. Hem İsrail hem de Türkiye vatandaşı olan Yahudilerin İsrail’de askerlik yapmasına izin veren kanunun iptal edilmesini, Siyonist elçiliğin kapatılmasını, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radarın sökülmesini, Korsan İsrail’in Gazze’den çaldığı doğalgazın Türkiye üzerinden satılmasını öngören mutabakat zaptlarının ve anlaşmaların lağvedilmesini ve NATO’dan hemen çıkılmasını talep ediyoruz. Devlet yetkililerimizin de defalarca söylediği gibi Kudüs’ün tapusu bizim arşivlerimizde olduğuna göre hükümetten bunları talep etmek aziz milletimizin en doğal hakkıdır.

Rabbimiz!

Tüm Müslümanları,  dünyadaki  tüm mazlum ve mustazaf halkları  arzına varis kıl, müstekbirlerin saltanatlarını bizim ellerimizle devir, zalimlerden intikamını bizlerin eliyle al. Hepimizi en kısa zamanda  özgür Kudüs’te ve  Mescid-i Aksa’da  buluştur.

Yaşasın özgür Kudüs!

Yaşasın Filistin!

KAHROLSUN AMERİKA KAHROLSUN İSRAİL!

ANKARA KUDÜS GÜNÜ İNİSİYATİFİ

Yorumlar