Abdulmelik El Husi: Yemen İsrail, Abd, Suud ve BAE'nin Vesayeti Altına Girmeyecek

Yemen Ensarullah hareketinin lideri, bu ülke halkının Suudi Arabistan, BAE, ABD veya Siyonist rejimin vesayeti altına girmeyeceğini söyledi. 

Görüntülenme: 159 Tarih: 20 Şubat 2021 20:08
Abdulmelik El Husi: Yemen İsrail, Abd, Suud ve BAE'nin Vesayeti Altına Girmeyecek

Fars Haber Ajansı'na göre Seyyid Abdul Melik  el-Husi Cuma günü yaptığı açıklamada, "Suudi Arabistan, BAE, Amerika Birleşik Devletleri, siyonist İsrail veya başka bir devletin vesayeti altında olmak istemiyoruz. Biz özgürüz ve inanç kimliğimiz bağımsızlığımız için çabalamamızı gerektiriyor" dedi.

Yemen Ensarullah lideri, Ma'rib vilayetindeki saha gelişmelerine atıfta bulunarak, "Ma'rib, el'Cuf, El'Beyza, Taiz, Batı Şeria ve tüm bölgelerdeki savaşlarımız sadece işgalci saldırganla mücadele ve savaşmak içindir, zira bu saldırganlar bizim halkımıza kendi vesayetlerini  kabul etmelerini istiyor ama bu asla kabul edilemez' dedi.

Abdulmelik el'Husi, elbette Marib ahalisinden çok az sayıda kişinin Suudi bayrağı altında savaşan, ABD'ye sadakat gösteren ve siyonist İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde Yemen'e Suudi hegemonyasını dayatmaya çalışanın olduğunu da söyledi. 

Ensarullah hareketinin lideri, bu ülkedeki ulusal kurtuluş hükümetinin tek bir amacı olduğunu, bunun da saldırganlara ve yabancıların Yemen üzerindeki hegemonyasına karşı çıkmak olduğunu belirtti.

Abdulmelik el'Husi, ayrıca Yemen'de Tekfiri hareketin ortaya çıkması konusunda uyarıda bulunarak bu hareketin Yemen halkından ayrı olduğunu ve Yemen halkının kimliğinin ve inancının gerçekliğine inanmadığını söyledi.

El'Husi, bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirme girişimlerini de eleştirerek, "Bunu yapmak için ne kadar bahane ve gerekçe kullanırlarsa kullansınlar, bu harekete değmez." dedi.

parstoday

Yorumlar