Gilad Erdan Hizbullah'ı Güvenlik Konseyi'ne Şikayet Etti

Siyonist diplomat Gilad Erdan, Hizbullah'ın askeri gücünden duyduğu endişeyi dile getirdi. 

Görüntülenme: 118 Tarih: 23 Mart 2021 19:12
Gilad Erdan Hizbullah'ı Güvenlik Konseyi'ne Şikayet Etti

Qodsna'nın haberine göre, Telaviv'in, Direniş Ekseni'nin Batı Asya'daki gücünden duyduğu endişeleri sıralayan Siyonist rejim BM temsilcisi Gilad Erdan, Güvenlik Konseyi'ne yazdığı mektupta, Lübnan Hizbullahı'na karşı baskıların artırılmasını talep etti.
Erdan, pazar akşamı gönderdiği ve Hizbullah'ın gelişen askeri gücünden duyduğu endişelere değindiği mektubunda şu iddialara da yer verdi: 'Hizbullah'ın devam eden askeri gelişimi ve faaliyetleri taraflar arasında büyük ölçekli düşmanlık potansiyeli barındırmaktadır.'
Jerusalem Post'un yazdığına göre, Erdan, Güvenlik Konseyi'ne  gönderdiği mektupta Hizbullah'ın silahsızlandırılması talebini dile getirerek Filistin ve Lübnan sınırlarındaki BM Barış Güçlerinin takviye edilmesini istedi. 
Siyonist diplomat, Hizbullah'ın gücüne değinerek şunları ekledi: 'Onlar, Mavi Hat üzerindeki geniş askeri faaliyetlerine devam etmekteler. Hizbullah bölgeyi rutin olarak gözetliyor ve İsrail ordusunun faaliyetlerini rapor ediyor.'
Daha önce de Siyonist rejim ordusu iç cephe komutanı Avri Gordin, Hizbullah'ın füze gücünü itiraf ederek gelecekteki muhtemel savaşta Hizbullah'ın İsrail'e günlük 2 bin füze ve roket atabileceğini ifade söylemişti.

kudusgunu.com

Yorumlar